Kontrowersyjny streamer zbanowany. "Wrażliwość sprawy jest znacząca"

E-sport
Kontrowersyjny streamer zbanowany. "Wrażliwość sprawy jest znacząca"
fot. Twitter
Znany streamer został wykluczony z internetowej społeczności Twitcha.

Znany z kontrowersyjnego zachowania w sieci streamer Dr Disrespect został zbanowany na platformie Twitch. Temperaturę dodatkowo podgrzał fakt, że zdaniem głównego zainteresowanego, kara została nałożona bezpodstawnie, natomiast jeden z dziennikarzy esportowych stwierdził, że zna faktyczne powody wykluczenia gracza z internetowej społeczności. Ze względu na wrażliwość sprawy, nie zamierza ich jednak upubliczniać.

Zjawisko streamingu jest obecne w internecie od dawna i oznacza nic innego, jak dzielenie się przez graczy z innymi internautami wrażeniami z danej gry. Dr Disrespect w przeszłości dał się poznać jako dość kontrowersyjna postać. Ze względu na swoje zachowania zdarzało mu się wchodzić w konflikt z administratorami platformy streamingowej - Twitch. Nigdy nie został jednak wykluczony permanentnie. Aż do teraz...

 

Kontrowersję budzi fakt, że kara została nałożona na niego podczas streamu, na którym w żaden sposób nie złamał zasad obowiązujących na Twitchu.

 

FIFA 21: Znamy datę premiery. Co nowego? (WIDEO)

 

"Twitch nie poinformował mnie, jakie były konkretne powody nałożenia na mnie bana. Mocne uściski dla wszystkich, od których otrzymałem wsparcie w tym trudnym okresie" - napisał sam poszkodowany na swoim profilu twitterowym.

 

 

Wydaje się bardzo prawdopodobne, że kara została nałożona za wcześniejsze występki Disrespecta. Szczegóły wydaje się znać dziennikarz esportowy Rod Breslau, który odmówił jednak rzucania na sprawę dodatkowego światła, ze względu na jej delikatność.

 

"Z wiarygodnych źródeł znam faktyczne powody zbanowania Dr Disrespecta, jednak ze względu na wrażliwość tematu, nie zamierzam zamieszczać jakichkolwiek komentarzy. Nie czułbym się z tym komfortowo" - napisał Breslau.

 

 

Nieco światła na sprawę postanowiła rzucić dziennikarka CNN Business Shannon Liao, publikując na Twitterze oświadczenie adminów Twitcha.

 

"Zawsze podejmujemy odpowiednie działania, gdy stajemy oko w oko z zachowaniami gwałcącymi zasady społeczności i warunki użytkowania platformy Twitch. Wszyscy użytkownicy są zobowiązani do przestrzegania regulaminu, bez względu na ich popularność czy znaczenie dla społeczności" - napisała druga strona.

 

 

Oglądaj w akcji najlepszych esportowców na świecie. Śledź polskie i międzynarodowe rozgrywki w League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive czy FIFA 20. Dowiedz się więcej dzięki programom, w którym eksperci rozłożą na czynniki pierwsze wszystkie najważniejsze wydarzenia ze świata esportu. Bądź na bieżąco z nowinkami technologicznymi, dzięki rzetelnym recenzjom sprzętu i gadżetów. Baw się, oglądając programy rozrywkowe z gwiazdami internetu, kultowe seriale anime, czy talk-show z udziałem twórców gier. Włącz Polsat Games i zobacz, co jest grane!

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie