Pierwszy gol polskiego pomocnika we Włoszech

Patryk Dziczek (z lewej) strzelił pierwszego gola we Włoszech

Występujący w Salernitanie Patryk Dziczek strzelił gola z rzutu karnego w zremisowanym 3:3 meczu 31. kolejki włoskiej Serie B przeciwko Cremonese. Była to pierwsza bramka 22-letniego pomocnika w barwach ekipy z Salerno.

Dziczek jest wypożyczony do Salernitany z rzymskiego Lazio. Były pomocnik Piasta Gliwice trafił do Wiecznego Miasta latem, a rzymianie błyskawicznie wysłali go do Salerno. Tam miał problem z regularną grą aż do grudnia, ale kiedy już dostał szansę w starciu z Citadellą, to zdobył zaufanie trenera.

Na pierwszego gola reprezentant młodzieżówki musiał jednak czekać aż do czerwca i meczu z Cremonese. Jego Salernitana przegrywała z Cremonese 0:2 aż do 67. minuty, ale bramka Polaka z rzutu karnego dała nadzieję na odrobienie strat. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

Dziczek opuścił murawę w 76. minucie. Całe spotkanie w barwach Salernitany rozegrał inny Polak - Paweł Jaroszyński. Klub byłych młodzieżowych reprezentantów kraju zajmuje siódme miejsce w lidze z dorobkiem 44 punktów.