19-latek odchodzi z Legii

Piłka nożna
19-latek odchodzi z Legii
fot. CyfraSport
Mateusz Praszelik (w środku) opuszcza Legię

19-letni ofensywny pomocnik Legii Warszawa Mateusz Praszelik nie przedłużył kontraktu z klubem. Umowa piłkarza obowiązywała do 30 czerwca 2020 roku. 19-latek ma trafić do innego klubu z najwyższej klasy rozgrywkowej.

O tym, że Praszelik odejdzie z Legii mówiło się już od kilku tygodni. Piłkarz rozmawiał z klubem na temat ewentualnej nowej umowy, ale nie doszedł do porozumienia. Nie podpisał również aneksu, na mocy którego pozostałby w klubie do końca przedłużonego sezonu.

 

W pierwszej drużynie Legii Warszawa pomocnik wystąpił w ośmiu meczach. W tym sezonie łącznie rozegrał siedem spotkań w Ekstraklasie i Pucharze Polski. Częściej pojawiał się w drugiej drużynie Legii, dla której strzelił jednego gola i zaliczył asystę. We wtorek Praszelik po raz ostatni trenował z warszawskim zespołem. Na jego Instagramie pojawiło się również krótkie podziękowanie piłkarza.

 

- Odchodzę z klubu, który w dużym stopniu ukształtował mnie jako piłkarza, ale i jako człowieka.Począwszy od akademii, aż po pierwszy zespół, spotkałem tu wielu przyjaciół, kibiców, trenerów, z jakimi mam nadzieję cały czas będziemy przecinać nasze piłkarskie szlaki. Za każde ich dobre słowo, wsparcie, konstruktywną krytykę dziękuję - napisał.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pożegnania są z reguły bardzo trudne, ale w przypadku odejścia z tak wyjątkowego miejsca, ciężko opisać te emocje jakimikolwiek słowami. Odchodzę z klubu, który w dużym stopniu ukształtował mnie jako piłkarza, ale i jako człowieka.Począwszy od akademii, aż po pierwszy zespół, spotkałem tu wielu przyjaciół, kibiców, trenerów, z jakimi mam nadzieję cały czas będziemy przecinać nasze piłkarskie szlaki. Za każde ich dobre słowo, wsparcie, konstruktywną krytykę dziękuję. Chcę, żeby nowe wyzwania, których się podejmuję pomogły mi w moim piłkarskim rozwoju. I co najważniejsze, nie używam słowa żegnam, bo los pisze czasami scenariusze, jakich sami nie bylibyśmy w stanie wymyślić. Dziękuje @legiawarszawa 🏆⚽️🙌🏻

Post udostępniony przez Mateusz Praszelik (@praszelik77)

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie