Liga Narodów: Kompromitacja Anglii. Wielki mecz Węgrów

Piłka nożna
Liga Narodów: Kompromitacja Anglii. Wielki mecz Węgrów
Fot. PAP
Reprezentacja Anglii przegrała u siebie z Węgrami 0:4 w meczu czwartej kolejki Ligi Narodów.

Reprezentacja Anglii przegrała u siebie z Węgrami 0:4 w meczu czwartej kolejki Ligi Narodów. Tym samym "Madziarzy" umocnili się na pierwszym miejscu w silnej grupie A3 z Włochami, Niemcami i wspomnianymi Anglikami.

Sensacyjne wyniki oglądaliśmy w czwartej kolejce grupy A3 Ligi Narodów. Reprezentacja Niemiec gładko pokonała 5:2 mistrzów Europy - Włochów, ale nie to zaszokowało europejskich kibiców, a zwłaszcza tych z Wysp Brytyjskich.


Przyczyny zaskoczenia była prosta - Węgry pokonały Anglię po raz drugi z rzędu. Ogromną niespodzianką była już ich wygrana w inauguracyjnej kolejce w Budapeszcie 1:0, a tym razem "Madziarzy" sprawili dużo większą sensację pokonując rywali czterema bramkami w kolejnym spotkaniu. Bramki zdobyli Roland Sallai (16. i 70.), Zsolt Nagy (80.) oraz Daniel Gazdag (89.).

 

ZOBACZ TAKŻE: Remis Ukrainy z Irlandią w Łodzi


W grupie ze znacznie wyżej notowanymi rywalami - Anglią, Niemcami i Włochami - Węgrzy zajmują pierwsze miejsce z dorobkiem siedmiu punktów. Niemcy, którzy odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie LN, zgromadzili sześć, a Włochy mają pięć. Tabelę zamyka Anglia z dwoma.


Wtorkowa seria spotkań zakończyła zmagania w LN w czerwcu. Pozostałe spotkania fazy grupowej rozegrane zostaną we wrześniu. Zwycięzcy grup w najwyższej dywizji A zagrają o trofeum w Final Four. Najlepsze drużyny w swoich grupach z niższych dywizji uzyskają awans o jeden szczebel. Zespoły na ostatnich miejscach dywizji A, B i C spadną o jeden poziom.


Anglia - Węgry 0:4 (0:1)

 

Bramki: Roland Sallai 16, 70, Zsolt Nagy 80, Daniel Gazdag 89

 

Czerwona kartka: John Stones (82, za drugą żółtą)

 

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie