Górnik i Piast do końca sezonu w niezmienionych składach

Piłka nożna
Górnik i Piast do końca sezonu w niezmienionych składach
fot. Cyfrasport

Oba śląskie kluby ekstraklasy Górnik Zabrze i Piast Gliwice dokończą wydłużony sezon w niezmienionych składach. Wszyscy piłkarze, którym we wtorek wygasały umowy, podpisali stosowne aneksy.

Kontrakty są najczęściej zawierane do 30 czerwca. Obecny sezon został wydłużony do 19 lipca w powody przerwy wywołanej pandemią koronawirusa. W obu ekipach aneksy zostały podpisane z siedmioma graczami.

 

W Górniku m.in. z hiszpańskim snajperem Igorem Angulo. Kontrakt słowackiego bramkarza Martina Chudego uległ przedłużeniu automatycznie, co wynikało z zapisów w nim zawartych.

 

W Piaście aneksy zawarli m.in. Hiszpanie - kapitan Gerard Badia oraz najskuteczniejszy strzelec drużyny w tym sezonie Jorge Felix. - Zależało nam, aby sezon dokończyć tym samym składem, który tak udanie prezentuje się w tym roku. Bardzo szybko, bo już kilkanaście dni temu, osiągnęliśmy z wszystkimi ustne porozumienia. W ostatnich dniach wszystko zostało sformalizowane – tłumaczył prezes Górnika Dariusz Czernik.

 

Do zakończenia sezonu pozostały cztery kolejki. Zabrzanie grają w dolnej ósemce tabeli, broniący mistrzostwa Piast jest wiceliderem.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie