Hit transferowy w II lidze siatkarzy! Były gracz Aluronu wrócił do Częstochowy

Siatkówka
Hit transferowy w II lidze siatkarzy! Były gracz Aluronu wrócił do Częstochowy
fot. Cyfrasport
Michał Żuk przez kilka sezonów był zawodnikiem Aluron Virtu Warty Zawiercie.

Do drugoligowej drużyny Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa na sezon 2020/21 dołączył Michał Żuk, siatkarz mający na koncie 179 występów w PlusLidze! Dla 35-letniego przyjmującego będzie to powrót pod Jasną Górę po 10 latach.

– Podoba mi się pomysł klubu i cały projekt. Chcę pomóc klubowi osiągnąć zamierzone cele i swoim doświadczeniem zdobytym w wielu zespołach i przy różnych trenerach wspomóc drużynę. Ważnym argumentem było dla mnie też to, że mieszkam w Częstochowie z razem z rodziną i tutaj jest nasz dom – powiedział nowy siatkarz Eco-Team AZS Stoelzle.

 

Żuk urodził się w Sosnowcu, a swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w MKS MOS Będzin. W najwyższej klasie rozgrywkowej zadebiutował w sezonie 2004/05 w barwach AZS Częstochowa. Pod Jasną Górą występował do 2007 roku z przerwą na sezon w Sosnowcu.

 

Mistrz świata oficjalnie zostaje w VERVIE Warszawa ORLEN Paliwa

 

Następnie w siatkarskim życiu przyjmującego pojawiły się AZS Nysa (2007–09), Trefl Gdańsk (2009–10) i Fart Kielce (2010). W 2010 roku Żuk ponownie zagrał w barwach AZS w legendarnej Hali Polonia. W kolejnych latach w PlusLidze występował jeszcze w brawach MKS Będzin oraz Aluron Virtu Warty Zawiercie, z którą w sezonie 2016/17 wywalczył awans. Łącznie w najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał 179 meczów, zdobywając 820 punktów.

 

Ostatni sezon Żuk spędził w pierwszoligowym BBTS Bielsko-Biała, w którym wystąpił w 23 spotkaniach, zdobywając 171 "oczek". Nowy przyjmujący AZS występował także w młodzieżowych reprezentacjach Polski. W 2003 roku wraz z kadrą kadetów został wicemistrzem Europy.

 

 

– Jestem bardzo zadowolony, że Michał dołączył do naszego klubu. Jego wieloletnie doświadczenie z parkietów PlusLigi i I ligi z pewnością będziemy chcieli wykorzystać jak najlepiej w kolejnych etapach budowaniu klubu. Ważne w naszych rozmowach było to, że Michał zapytał jak widzimy jego rolę wśród młodzieży i fakt, że chciałby przejść płynnie do pracy w klubie z kolejnymi pokoleniami siatkarzy – skomentował ten transfer prezes klubu Wojciech Pudo.

RM, Polsat Sport, azs2020.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze