PKO Ekstraklasa: Japończycy zabierają Wiśle Brazylijczyka

Piłka nożna
PKO Ekstraklasa: Japończycy zabierają Wiśle Brazylijczyka
fot. Cyfrasport
Działacze JEF United Ichihara nie zgodzili się na przedłużenie wypożyczenia Heberta

Władze Wisły Kraków nie osiągnęły porozumienia z japońskim klubem JEF United Ichihara w sprawie przedłużenia wygasającej we wtorek umowy wypożyczenia brazylijskiego piłkarza Heberta. Tym samym nie pomoże on "Białej Gwieździe" w walce o utrzymanie się w PKO Ekstraklasie.

29-letni obrońca Hebert został do krakowskiego klubu wypożyczony na pół roku 18 stycznia. W obecnym sezonie zagrał w 10 meczach i zdobył jedną bramkę.

 

Jego odejście to osłabienie drużyny trenera Artura Skowronka, która nie jest jeszcze pewna utrzymania się w PKO Ekstraklasie. Cztery kolejki przed końcem sezonu zajmuje 13. lokatę w tabeli z dorobkiem 41 punktów, o osiem mniej ma Arki Gdynia, która plasuje się na 14., pierwszej spadkowej pozycji.

 

 

Jednocześnie władze Wisły poinformowały, że do końca sezonu przedłużono umowy z graczami, którym kończyły się one 30 czerwca, czyli: Jakubowi Błaszczykowskiemu, Rafałowi Boguskiemu, Pawłowi Brożkowi, Krzysztofowi Drzazdze, Lukasowi Klemenzowi, Michałowi Makowi, Marcinowi Wasilewskiemu i Kamilowi Wojtkowskiemu. Ponadto przedłużono wypożyczenie: Mateusza Hołowni z Legii Warszawa, Lubomira Tupty z Hellasu Werona i Alona Turgemana z Austrii Wiedeń.

 

19-latek odchodzi z Legii

 

Umowy do końca obecnego sezonu przedłużyli także członkowie sztabu szkoleniowego, z trenerem Skowronkiem na czele.

 

Wisła w najbliższej kolejce zmierzy się w piątek w Łodzi z ŁKS, który zamyka tabelę i nie ma już szans na utrzymanie.

PAP, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze