Polska - Czechy: Relacja i wynik na żywo z pierwszego sparingu siatkarek

Siatkówka

Przed siatkarkami reprezentacji Polski mecz, który z pewnością zapadnie w pamięci wszystkim kibicom, nie ze względu na rangę, czy możliwość kwalifikacji. Będzie to pierwsze spotkanie kadry kobiet po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Wtorkowym wieczorem ekipa Jacka Nawrockiego zmierzy się z Czeszkami. Relacja na żywo z meczu Polska - Czechy na Polsatsport.pl.

Po trzytygodniowym zgrupowaniu siatkarek w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku i dwóch dniach odpoczynku przyszedł czas na sprawdzian w warunkach meczowych. Nawrocki w tym roku skupił się na tym, by sprawdzić wiele perspektywicznych siatkarek, które w przyszłości mogą pomóc w zdobywaniu medali dla Polski.

 

- Ten rok jest specyficzny. Kiedy układaliśmy algorytm rozwoju reprezentacji polski kobiet, bardzo liczyliśmy na ten sezon. We wcześniejszych planach pojawiały się perspektywiczne zawodniczki, z których korzystaliśmy na zgrupowaniach w Szczyrku. Nie było to w dużym wymiarze, bo nie miały okazji się nigdy sprawdzić w większych meczach. Teraz będzie na to idealny moment, to będzie święto, możliwość pokazania się. Jesteśmy podekscytowani spotkaniami z Czeszkami. Specyfika tego meczu jest wyjątkowa, to daje dodatkową adrenalinę. Zastanawiamy się jak, to będzie wyglądało - stwierdził Nawrocki.

 

Sytuacja na świecie sprawiła, że wstrzymano i przedwcześnie zakończono rozgrywki w wielu ligach na świecie. W sezonie reprezentacyjnym przełożono wszystkie oficjalne turnieje, u pań Ligę Narodów. Sztab szkoleniowy wykorzystał ten czas na odpowiednie wejście w treningowe obciążenia oraz naukę młodych zawodniczek rzemiosła siatkarskiego. Te, po takiej długiej przerwie nie mogą się już doczekać pierwszego spotkania ze sparingpartnerem.

 

- To będzie idealny przeciwnik, z którym możemy się zmierzyć na ten moment. Musimy być jednak ostrożni, bo każdy jest "głodny" gry. Czeszki potrafią wejść na wysoki poziom - powiedziała libero reprezentacji polski Maria Stenzel.

 

Zobacz też: Nawrocki: Jestem pod szczególnym wrażeniem dyspozycji dwóch zawodniczek

 

Dla podopiecznych trenera Giannisa Athanasopoulosa będzie to znacznie ważniejszy sprawdzian. Czeszki już 15 sierpnia rozpoczną eliminacje do przyszłorocznych mistrzostw Europy.


- Dpobrze, że zagramy kwalifikacje pod koniec wakacji, a nie w styczniu 2021 roku jak wcześniej zakładaliśmy. Cieszymy się, że zagramy dwa mecze z czołowym zespołem Europy - powiedział trener Czeszek.

 

Grecki szkoleniowiec zabierze do Wałbrzycha 16 zawodniczek. W gronie jego podopiecznych są m.in. siatkarki doskonale znane z gry w polskich klubach jak przyjmujące Andrea Kossanyiova (BKS Stal Bielsko-Biała) i Michaela Mlejnkova (Developres SkyRes Rzeszów). Ostatnio kontrakt z bielskim klubem podpisała 19-letnia atakująca Gabriela Orvosova, która również przyjedzie do Wałbrzycha.

 

Oba mecze towarzyskie w Wałbrzychu odbędą się bez udziału publiczności. Organizatorzy natomiast przygotowali dla kibiców kino samochodowe, które będzie zlokalizowane przy hali "Aqua Zdrój".

 

Kadra Polski na mecze z Czeszkami:

 

rozgrywające: Alicja Grabka (DPD Legionovia Legionowo), Julia Nowicka (Grot Budowlani Łódź)

 

środkowe: Weronika Centka (Energa MKS Kalisz), Anna Stencel (Developres SkyRes Rzeszów), Marta Ziółkowska (Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz)

 

atakujące: Martyna Łukasik (Grupa Azoty Chemik Police)

 

przyjmujące: Magdalena Stysiak (Savino Del Bene Scandicci), Oliwia Bałuk, Julia Twardowska (obie E.Leclerc Radomka Radom), Monika Fedusio, Zuzanna Górecka (obie Grot Budowlani Łódź), Martyna Świrad (BKS Bielsko-Biała)

 

libero: Maria Stenzel (Grot Budowlani Łódź), Monika Jagła (Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz)

 

Relacja i wynik na żywo z meczu Polska - Czechy  od godziny 20:30 na Polsatsport.pl.

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze