Poznaliśmy termin pierwszego zgrupowania kadry hokeistów z nowym trenerem

Zimowe
Poznaliśmy termin pierwszego zgrupowania kadry hokeistów z nowym trenerem
fot. Cyfrasport
Zgrupowanie kadry hokeistów rozpocznie się 19 lipca w Warszawie.

Tygodniowe zgrupowanie kadry hokeistów, powołanej przez jej nowego selekcjonera Roberta Kalabera, rozpocznie się 19 lipca w Warszawie. Słowak zaprosił do stolicy 34 zawodników, siedmiu kolejnych trafiło na listę rezerwowych.

W trakcie zgrupowania kadrowicze przejdą m.in. badania wydolnościowe w Instytucie Sportu.

 

Kalaber zastąpił w czerwcu Fina Tomasza Valtonena, którego dwuletni kontrakt z PZHL wygasł i nie został przedłużony. Słowak od sześciu lat jest szkoleniowcem ekstraligowego JKH GKS Jastrzębie i będzie łączył obie funkcje.

 

Słowak nowym trenerem hokejowej reprezentacji Polski

 

Reprezentację czekają w przyszłym roku dwa ważne występy - na przełomie kwietnia i maja w katowickim Spodku biało-czerwoni zagrają w MŚ Dywizji 1B. Ich rywale to: Estonia, Litwa, Serbia, Japonia i Ukraina, a celem będzie awans na zaplecze elity.

 

Pod koniec sierpnia w Bratysławie Polacy powalczą o prawo gry w igrzyskach olimpijskich z gospodarzami, Austrią i Białorusią. "Bilet" zdobędzie zwycięzca zawodów.

 

W lutym prowadzeni przez Valtonena Polacy wygrali turniej prekwalifikacyjny do igrzysk rozegrany w kazachskim Nur-Sułtanie, pokonując tam faworyzowaną reprezentację gospodarzy oraz Holandię i Ukrainę. Tym samym zapewnili sobie udział w finale eliminacji.

 

Pochodzący z Bratysławy Kalaber w październiku skończy 51 lat. Trenerską karierę rozpoczął w słowackiej drugiej lidze prowadząc HC Dukla Senica. Następnie przeniósł się do Trenczyna, skąd w 2014 roku trafił do JKH GKS Jastrzębie.

 

Pod kierunkiem Słowaka jastrzębianie zdobyli srebrny i dwa brązowe medale mistrzostw Polski, a także dwukrotnie sięgnęli po krajowy puchar. W minionym sezonie JKH GKS Jastrzębie wygrał rywalizację o Puchar Wyszehradzki z udziałem zespołów czeskich, słowackich, węgierskich i polskich.

 

Kalaber przez dwa ostatnie sezony był też selekcjonerem reprezentacji Bułgarii.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze