Środkowa reprezentacji Polski zagra w #VolleyWrocław!

Siatkówka
Środkowa reprezentacji Polski zagra w #VolleyWrocław!
fot. Cyfrasport

Klub Tauron Ligi #VolleyWrocław skompletował skład na przyszły sezon. Ostatnią zawodniczką, która zasiliła drużynę przed kolejnym sezonem została środkowa Kamila Witkowska.

Witkowska to bardzo doświadczona środkowa, jeśli chodzi o występy na parkietach ekstraklasy siatkarek. W najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrała sześć sezonów. Debiutowała w roku 2014 w ekipie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Dwa kolejne lata reprezentowała barwy Tauron MKS Dąbrowa Górnicza (2015–17).

 

Do drużyny z Dolnego Śląska dołączyła po trzech latach spędzonych w Developresie SkyRes Rzeszów (2017–20), gdzie była podstawową zawodniczką. W rankingu środkowych w ostatnim sezonie uplasowała się na wysokim 9. miejscu z dorobkiem 52 bloków na swoim koncie. Najwięcej razy (aż 6) zatrzymała rywalki w domowym meczu przeciwko Grupie Azoty Chemikowi Police.

 

Nowa zawodniczka #VolleyWrocław bardzo dobrze zna również realia reprezentacyjne. W minionym roku razem z drużyną polskich siatkarek zdobyła złoty medal w turnieju Volley Masters Montreux. Oprócz tego walczyła o awans na igrzyska olimpijskie podczas kwalifikacyjnego turnieju kontynentalnego we Wrocławiu. Jak pamiętamy, wówczas zabrakło niewiele do otrzymania biletu do Tokio. Serbki okazały się wtedy nieco bardziej doświadczone.

 

– #VolleyWroclaw to zupełnie nowe wyzwanie. Siatkówka we Wrocławiu ma bardzo długą historię. Jest to klub z wieloletnim stażem. Przechodził różne koleje, ale mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będziemy walczyć o wysokie cele. Chciałabym, żeby siatkówka we Wrocławiu znów cieszyła się dużym zainteresowaniem, a ja mogłabym być częścią tej nowej historii. Mam nadzieję że wraz z dziewczynami, całym sztabem i zarządem oraz z wspaniałymi kibicami stworzymy kolektyw i będziemy walczyć o jak najwyższe miejsce w tabeli – powiedziała Kamila Witkowska.

 

Stenzel: Każdy jest "głodny" gry. Musimy uważać na Czeszki, bo potrafią wejść na wysoki poziom

 

– Myślę, że transfer Kamili do naszego zespołu ucieszy kibiców. To utytułowana siatkarka o wielkich umiejętnościach, która z pewnością pomoże nam w osiągnięciu kolejnych wygranych. Transferem Kamili kończymy budowę zespołu na sezon 2020/2021. Teraz czas na rozpoczęcie przygotowań, a od września wracamy do regularnych rozgrywek – dodał prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A. Jacek Grabowski.

 

 

Skład #VolleyWrocław na przyszły sezon 2020/2021 został skompletowany. Na pozycji atakującej wystąpią Małgorzata Jasek i Izabella Rapacz, a jako przyjmujące Natalia Murek, Paula Słonecka, Anna Bączyńska oraz trzy młode zawodniczki z zespołów młodzieżowych Joanna Chorąża, Julia Pańko i Julia Kleszcz. Na rozegrani: powracająca do Wrocławia Weronika Wołodko i nowa twarz – Adrianna Szady. Na libero wystąpią Karolina Pancewicz i Agnieszka Adamek. Skompletowana też jest pozycja środkowych: Aleksandra Gancarz, Karolina Fedorek i Kamila Witkowska. Trenerem pozostanie Wojciech Kurczyński, a pomagał mu będzie Dawid Murek.

RM, Polsat Sport, volleywroclaw.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze