Tauron Liga: Nowa atakująca w barwach pilskiej drużyny

Siatkówka
Tauron Liga: Nowa atakująca w barwach pilskiej drużyny
fot. seniorki.ptps.pila.pl

Do występującej w Tauron Lidze drużyny Enea PTPS Piła dołączyła nowa zawodniczka. Alina Bartkowska to 21-letnia atakująca, która w przyszłym sezonie zadebiutuje na parkietach ekstraklasy.

Bartkowska swoją siatkarską karierę rozpoczęła w klubie UKS Libero Wałcz. Następnie przeniosła się do SMS PZPS Szczyrk. Po zakończeniu nauki w Szkole Mistrzostwa Sportowego reprezentowała barwy Pałacu Bydgoszcz w rozgrywkach juniorskich. Seniorską karierę rozpoczęła w 2018 roku. Dołączyła wówczas do pierwszoligowego zespołu MKS SAN-Pajda Jarosław, z którym w sezonie 2019/20 awansowała do półfinału Pucharu Polski.

 

PP siatkarek: Bez sensacji! Chemik pewnie pokonał SAN-Pajdę

 

Mierząca 188 cm wzrostu atakująca o grę w pierwszym składzie rywalizować będzie z bardziej doświadczoną zawodniczką – Koletą Łyszkiewicz. Gra w Enea PTPS Piła będzie debiutem Bartkowskiej na ekstraklasowych boiskach. Młoda siatkarka swoją decyzję motywuje przede wszystkim chęcią rozwoju:

 

– Zdecydowałam się na grę w Pile, ponieważ uważam, że to dla mnie najlepsze miejsce na rozwój – przyznała Bartkowska. Możliwość gry na najwyższym poziomie, z doświadczonymi zawodniczkami po jednej stronie siatki jest najlepszą rzeczą jaka może spotkać raczkującą siatkarkę.

RM, Polsat Sport, seniorki.ptps.pila.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze