Reprezentantka Francji dołącza do Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz

Siatkówka
Reprezentantka Francji dołącza do Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz
fot. Materiały prasowe
Dascalu pochodzi z siatkarskiej rodziny. Grał jej ojciec, gra też siostra

97-krotna reprezentantka Francji, uczestniczka Mistrzostw Europy 2019 będzie reprezentowała Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz w rozgrywkach TAURON Ligi w sezonie 2020/2021. Nową atakującą tej drużyny została Alexandra Dascalu.

Mierząca 184 centymetry Dascalu jest Francuzką rumuńskiego pochodzenia, choć urodziła się w Hiszpanii. Nazwisko zawdzięcza ojcu, który jest byłym rumuńskim siatkarzem, a obecnie trenerem. Ma młodszą siostrę, która także jest siatkarką. 26-letnia Silvana Dascalu występuje obecnie w luksemburskim VC Stengefort.

 

E.Leclerc Radomka uzupełniła rozegranie siatkarką z USA

 

29-letnia Alexandra większość kariery spędziła we Francji. W latach 2010-2018 występowała w takich klubach jak: Nantes Volley Féminin, Vannes Volley Ball, Stade Français Paris Saint-Cloud. Przez rok broniła też barw drugoligowej włoskiej drużyny Polisportiva Due Principati Baronissi (2018-2019), a od stycznia do kwietnia bieżącego roku ponownie grała dla Stade Français Paris Saint-Cloud.


Dascalu jest 97-krotną reprezentantką Francji. Z zespołem narodowym brała udział w rozgrywanych we Włoszech i Serbii ME w 2011 roku oraz w ostatnich mistrzostwach Starego Kontynentu, na których Francuzki zajęły 21. miejce

 

Już niedługo siatkarze i siatkarki reprezentacji Polski wrócą do międzynarodowej rywalizacji! Transmisja towarzyskich spotkań podopiecznych Vitala Heynena z Niemcami w Polsacie Sport (22–23 lipca). Z kolei podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z Czeszkami (transmisje 30 czerwca i 1 lipca o godzinie 20.30). Najświeższe informacje o reprezentacji Polski siatkarzy dostępne TUTAJ. Z kolei wszystkie aktualności dotyczące kadry Polski siatkarek dostępne TUTAJ.

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie