Verva Warszawa Orlen Paliwa uzupełniła grono uczestników turnieju Tauron Giganci Siatkówki

Siatkówka
Verva Warszawa Orlen Paliwa uzupełniła grono uczestników turnieju Tauron Giganci Siatkówki
fot. Cyfrasport
Verva Warszawa Orlen Paliwa zagra w turnieju Tauron Giganci Siatkówki.

Czwartym zespołem, który wystąpi w tegorocznym turnieju Tauron Giganci Siatkówki została Verva Warszawa Orlen Paliwa. Stołeczna drużyna dołączyła do trzech uczestników, których poznaliśmy wcześniej: PGE Skra Bełchatów, Jastrzębski Węgiel i Trefl Gdańsk. Impreza zostanie rozegrana w dniach 28–30 sierpnia w Kępnie.

Stołeczny zespół jest jednym z najlepszych klubów siatkarskich w Polsce. W minionym sezonie wywalczył drugie miejsce w PlusLidze. Warto przypomnieć, że klub przejął również bogate tradycje AZS Politechniki Warszawskiej, doskonale znanym w świecie siatkarskim.

 

W Vervie Warszawa Orlen Paliwa występują znakomici siatkarze, w tym mistrzowie świata: Bartosz Kwolek, Andrzej Wrona, Piotr Nowakowski i Damian Wojtaszek, a zespół prowadzi utytułowany trener Andrea Anastasi. Z pewnością udział stołecznej ekipy w turnieju znacznie przełoży się na poziom sportowy turnieju Tauron Giganci Siatkówki.

 

Hit transferowy w II lidze siatkarzy! Były gracz Aluronu wrócił do Częstochowy

 

– Chciałbym bardzo podziękować za zaproszenie na tak wspaniały turniej, który cieszy się renomą nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Jak sama nazwa wskazuje - grają w nim Giganci. Jestem dumny, że dołączamy do tego elitarnego grona. Dwa tygodnie przed inauguracją PlusLigi będziemy mogli sprawdzić swoją formę w starciach z topowymi zespołami. Idea turnieju jest wspaniała! Bardzo się cieszę, że wraz z całą drużyną Vervy Warszawa Orlen Paliwa będziemy mogli przyczynić się do zebrania środków na szlachetny cel i pomóc potrzebującym – powiedział trener Anastasi.

 

– Udział tak silnego zespołu w turnieju Tauron Giganci Siatkówki tylko potwierdza, że grają u nas zespoły z najwyższej półki. W tym roku z oczywistych względów musieliśmy postawić na drużyny z Polski, więc cieszę się, że oprócz PGE Skry Bełchatów, Jastrzębskiego Węgla i Trefla Gdańsk do tego grona dołączyła Verva Warszawa Orlen Paliwa. To zespół, który doskonale wpisuje się w ideę naszego turnieju. Tym bardziej nie możemy się doczekać pięknej sportowej walki z udziałem aż tylu mistrzów świata – stwierdził pomysłodawca i organizator turnieju Tauron Giganci Siatkówki Wojciech Rozdolski.

 

Turniej Tauron Giganci Siatkówki zostanie rozegrany w dniach 28–30 sierpnia w Kępnie. Transmisję z zawodów przeprowadzi Polsat Sport.

RM, Polsat Sport, Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze