Aleksandar Atanasijević wyszedł ze szpitala

Siatkówka
Aleksandar Atanasijević wyszedł ze szpitala
Fot. Cyfrasport
Aleksandar Atanasijević wyleczył się z koronawirusa.

Aleksandar Atanasijević przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych, że po raz drugi otrzymał negatywny wynik testu na koronawirusa. Atakujący jest trzecim z pięciu siatkarzy reprezentacji Serbii, którzy wyleczyli się z COVID-19. Wcześniej podobne informacje podali Srecko Lisinac i Marko Podrascanin.

Przypomnijmy, że na początku czerwca siatkarskim środowiskiem wstrząsnęła informacja, że jeden najlepszych serbskich siatkarzy – Atanasijević jest zarażony koronawirusem. Później odnotowano kolejne przypadki. Pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa mieli trzej kolejni siatkarze reprezentacji: Marko Podrascanin, Drazen Luburić i Srecko Lisinac oraz drugi trener kadry Igor Zakić.

 

Atanasijević nie uczestniczył w zgrupowaniu reprezentacji Serbii, które rozpoczęło się pierwszego czerwca w Belgradzie, bowiem przeszedł operację kolana. Miał jednak kontakt z pozostałymi zawodnikami. Pięciu zarażonych rozpoczęło kwarantannę. Atakujący po niespełna miesięcznej izolacji został ponownie przebadany na obecność koronawirusa, uzyskał negatywny wynik testu i opuścił szpital.

 

- Covid-19 jest za mną ... teraz skupiam się na tym, co najbardziej kocham. Chciałbym poinformować, że otrzymałem kolejny negatywny wynik testu na Covid-19. Wielkie podziękowania dla lekarzy i pielęgniarek, zwłaszcza dr Ankicy Vujovic i Dr. Lidiji Lavadinovic za poświęcenie i energię, którą wkładają, aby każdy z pacjentów mógł czuć się bezpiecznie. Wracam do tego, co kocham najbardziej - napisał na swoim instagramowym profilu atakujący reprezentacji Serbii, dołączając zdjęcie z przedstawicielkami personelu medycznego.

 

 

Wielokrotny reprezentant Serbii ma w swoim dorobku wiele sukcesów m.in. mistrzostwo Europy z 2011 i 2019 roku czy złoty medal Ligi Światowej.

 

Lata 2011-2013 spędził w PGE Skrze Bełchatów, z którą zdobył wicemistrzostwo Polski, Puchar Polski i Superpuchar Polski.

 

Obecnie jest zawodnikiem Sir Safety Conad Perugia.

 

Zobacz też: Rosyjski siatkarz zaatakował kierowcę. Został ukarany dyskwalifikacją (WIDEO)

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie