Chelsea szuka wzmocnień. Declan Rice opuści West Ham United?

Chelsea chce Declana Rice'a z West Ham United

Declan Rice znowu na celowniku Chelsea. Głośniej o transferze mówi się po środowym spotkaniu Premier League, w którym jego West Ham United pokonał "The Blues" 3:2.

To właśnie Rice był jednym z wyróżniających się graczy tego meczu. Zagrał w nim, podobnie jak w większości pozostałych, w drugiej linii. Chelsea widzi w nim środkowego obrońcę. Na tej pozycji ma bowiem największy problem od początku sezonu.

Frank Lampard testował różne ustawienia. Na środku obrony grali Andreas Christensen, Antonio Rudiger, Kurt Zouma oraz Fikayo Tomori, jednak w żadnej konfiguracji Chelsea nie była monolitem. To sprawia, że plotki o sprowadzeniu obrońcy muszą stawać się silniejsze.

Doniesienia Anglików

Jak informuje "The Athletic", skauci Chelsea widzą w 21-latku ważną postać nowego projektu. Rice umie dobrze wyprowadzić piłkę, co jest bardzo pożądane u nowoczesnego środkowego obrońcy.

Co z ceną? Jeszcze przed pandemią mówiło się, że West Ham United oczekuje za swojego gracza około 100 milionów funtów. Teraz ta kwota na pewno będzie niższa, a w przypadku spadku "Młotów" z Premier League może być wręcz promocyjna.

West Ham United lepszy od Chelsea

West Ham United pokonał Chelsea 3:2 w meczu 32. kolejki Premier League. Goście objęli prowadzenie po golu Williana z rzutu karnego, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Tomas Soucek. Na początku drugiej połowie bramkę na 2:1 dla gospodarzy zdobył Michail Antonio. W 72. minucie wyrównał Willian. Zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry strzelił Andrij Jarmolenko.

Rice w notowaniach angielskich portali uzyskał jedną z najwyższych not. Wielu ekspertów doceniło jego ciężką pracę w defensywie oraz to, że z łatwością wyłączył z gry mocny środek pola Chelsea.