Gol samobójczy w ostatniej minucie przekreślił zwycięstwo SPAL z Milanem (WIDEO)

AC Milan tylko zremisował na wyjeździe ze SPAL (2:2), pomimo gry z przewagą jednego gracza przez ponad 45 minut. Goście wyszarpali punkt w doliczonym czasie gry po golu samobójczym zawodnika drużyny przeciwnej. W tabeli Serie A, Milan walczy o prawo gry w europejskich Pucharach, z kolei "Spallini" są na przedostatniej pozycji, tracąc siedem punktów do bezpiecznego miejsca.

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 13. minucie. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał Mattia Valoti, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza gości. Pech nie opuszczał Milanu. Z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Samuel Castillejo. Kwadrans przed końcem pierwszej połowy wynik meczu podwyższył Sergio Floccari, który z daleko przelobował Gianluigiego Donnarummę.

Bramka kontaktowa dla Milanu nie została uznana po weryfikacji z VAR. Technologia wideoweryfikacji przyczyniła się także do wyrzucenia z boiska Marco D'Alessandro, który obejrzał czerwoną kartkę po obejrzeniu powtórek. Milan zdołał strzelić gola w 79. minucie. Wyrównanie nastąpiło w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Niefortunna interwencja w obronie Francesco Vicariego srpawiła, że piłka wpadł do bramki SPAL i drużyny podzieliły się punktami.

SPAL - Milan 2:2 (2:0)

Bramki: Mattia Valoti 13., Sergio Floccari 30. - Rafael Leao 79., Francesco Vicari 90+4