Serie A: Trwa kapitalna passa Atalanty. Napoli pokonane

Atalanta wygrała z Napoli w czwartkowym meczu Serie A.

Piłkarze Atalanty Bergamo ograli 2:0 SSC Napoli w domowym spotkaniu Serie A. Gole dla gospodarzy strzelili Mario Pasalic i Robin Gosens.

W pierwszej połowie obie drużyny szukały swoich szans, ale żadnej nie udało się otworzyć wyniku meczu. W swoim stylu aktywny był Duvan Zapata, a u gości starał się między innymi Lorenzo Insigne. W 30. minucie z boiska musiał zejść bramkarz Napoli, David Ospina. Wszystko ze względu na niefortunne starcie, w wyniku której nabawił się kontuzji głowy. W jego miejsce wszedł Alex Meret.

Po przerwie do ataku ruszyli gospodarze. Już po dwóch minutach wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Pasalica. Były zawodnik Chelsea wykorzystał dośrodkowanie Alejandro Gomeza i pokonał Pereta. Niecałe 10 minut później było już 2:0. Piłka szczęśliwie trafiła do Gosensa, który uderzeniem lewą nogą skierował piłkę do siatki. Dla Niemca było to trafienie numer 10. w obecnym sezonie.

W 69. minucie goście byli bliscy złapania kontaktu, ale uderzenie Fabiana Ruiza przeleciało tuż obok słupka bramki strzeżonej przez Pierluigiego Golliniego. W ostatnich minutach Napoli starało się pokonać bramkarza gospodarzy, ale bez powodzenia. Gola strzelił nawet Arkadiusz Milik, lecz znajdował się na pozycji spalonego. Napastnik reprezentacji Polski na boisku zameldował się w drugiej połowie, zmieniając Driesa Mertensa. Całe spotkanie rozegrał natomiast Piotr Zieliński.

Atalanta Bergamo - SSC Napoli 2:0 (0:0)
Bramki: Pasalic 47, Gosens 56