Michał Kubiak o przerwaniu sezonu: Jeszcze w życiu się nagramy

Siatkówka
Michał Kubiak o przerwaniu sezonu: Jeszcze w życiu się nagramy
fot. PAP
Michał Kubiak: Jeśli mam odpowiedzieć za siebie, to nie brakuje mi gry.

Michał Kubiak cieszy się z dodatkowego czasu, który otrzymał, dzięki przerwaniu rozgrywek i odwołaniu sezonu reprezentacyjnego. - Jeszcze się w życiu nagramy, a przerwa nikomu nie zaszkodziła - mówił przyjmujący.

W poniedziałek polscy siatkarze rozpoczęli drugą część zgrupowania w Spale. Początek przygotowań zdominowała siatkówka plażowa, ale od czwartku nadszedł czas na zajęcia w hali.

 

- Przede wszystkim najważniejsze jest to, że jesteśmy razem i mamy możliwość potrenowania. Rzeczywistość jest, jaka jest i trzeba się z tym pogodzić. Staramy się żyć w miarę normalnie i nie zawracać sobie głowy. Robimy wszystko to, by jak najlepiej przygotować się do sezonu klubowego i przy okazji spędzić ze sobą trochę czasu, nie gubiąc też ducha drużyny, który w tym zespole ewidentnie jest - stwierdził Kubiak.

 

Czy siatkarzom brakuje gry?

 

- Jeśli mam odpowiedzieć za siebie, to nie [śmiech]. Ja ten czas wykorzystuję do tego, żeby odpocząć i to bardzo mi się przydało. Jeszcze się w życiu nagramy, a przerwa nikomu nie zaszkodziła. Z drugiej strony dobrze byłoby wrócić i zagrać kilka meczów - przyznał polski przyjmujący.

 

Zobacz też: Czy mecze Polska - Niemcy odbędą się z udziałem publiczności? "Byłoby pięknie"

 

W drugiej połowie lipca reprezentacja siatkarzy rozegra dwa mecze towarzyskie z Niemcami. W planach są także sparingi z Estonią i być może kolejnymi drużynami. Czy to wystarczająca dawka?

 

- To się okaże. Zobaczymy w ogóle czy te mecze dojdą do skutku, bo sytuacja jest dynamiczna i każdy monitoruje to, co się dzieje. Jedni się wycofują, inni chcą grać, dla jednych za późno, dla drugich za wcześnie… - wyliczał Kubiak. - Zagramy z Niemcami, a co potem, to zobaczymy. Czy nie możemy się doczekać? Pomidor [śmiech].

 

Siatkarz Panasonic Panthers przyznał jednak, że z zapałem podchodzi do treningów i czeka z niecierpliwością na sezon klubowy.

 

- Każdy z nas chciałby już wrócić do normalności, spotykać się z kibicami, ze sobą w szatni i żyć, jak kiedyś – podsumował.

 

Całość w załączonym materiale wideo.

 

 

 

Już niedługo siatkarze reprezentacji Polski wrócą do międzynarodowej rywalizacji! Transmisja towarzyskich spotkań podopiecznych Vitala Heynena z Niemcami w Polsacie Sport (22–23 lipca).

AgB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie