Ojciec Khabiba Nurmagomedova nie żyje

Sporty walki
Ojciec Khabiba Nurmagomedova nie żyje
fot. PAP
Khabib Nurmagomedov z ojcem

Ojciec i trener Khabiba Nurmagomedova Abdulmanap zmarł w wieku 57 lat. Od ponad półtora miesiąca był hospitalizowany w szpitalu w Moskwie w związku z poważnymi problemami zdrowotnymi.

Informację o śmierci Nurmagomedova seniora podał prezydent Czeczenii Ramzan Kadyrow.

 

- Dotarły do mnie smutne wieści o tym, że Abdulmanap Nurmagomedov opuścił ten świat. W imieniu całego narodu czeczeńskiego składam szczere kondolencje jego rodzinie. Zostawił nas, pozostawiając po sobie dobre imię, wychowawszy godnych potomków - napisał Kadyrow.

 

 

Ojciec mistrza kategorii lekkiej organizacji UFC na przełomie kwietnia i maja trafił do szpitala w Machaczkale z zapaleniem płuc i grypą. Odmówił wtedy badania na obecność koronawirusa. Następnie wrócił do domu, ale szybko musiał wrócić pod opiekę lekarzy. Jego stan pogorszył się w połowie maja. 57-latek został przetransportowany do wojskowego szpitala w Moskwie, gdzie przebywał w śpiączce. Wtedy przebadano go pod kątem COVID-19, a test wykazał wynik pozytywny. 

 

McGregor zdradził, dlaczego zakończył karierę

 

- Nie zajęto się nim dobrze w Dagestanie i wynikły komplikacje - pisał wtedy rosyjski oddział "RT" powołując się na źródła z Dagestanu. Te informacje potwierdził podopieczny Nurmagomedova, Islam Makhachev podczas relacji live na Instagramie. - Jest w stanie krytycznym - powiedział wtedy zawodnik organizacji UFC.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie