Fortuna 1 Liga: Cztery bramki w Legnicy. Skuteczni rezerwowi

Piłkarzom Miedzi nie udał się rewanż nad GKS-em za porażkę 1:4 w Tychach.

Miedź Legnica zremisowała na własnym stadionie z GKS-em Tychy 2:2 (1:1) w 30. kolejce Fortuna 1 Ligi. Dla gości bramkę na wagę punktu zdobył rezerwowy Wojciech Szumilas. Wcześniej gola dla Miedzi strzelił Joan Roman, którego także nie było w wyjściowej jedenastce.

Spotkanie na stadionie im. Orła Białego lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy. Po dziesięciu minutach gry prostopadłym podaniem popisał się Adrian Purzycki. Piłka trafiła do Jakuba Łukowskiego, który dośrodkował w pole karne na wbiegającego Omara Santanę Cabrerę. Hiszpański napastnik Miedzi trącił futbolówkę tuż obok próbującego interweniować Konrada Jałochy.

Zdewastowana knajpa Lukasa Podolskiego. "Latały stoły i krzesła"

Na kolejnego gola przyszło poczekać niemal do przerwy. Minutę przed zakończeniem pierwszej połowy stan rywalizacji wyrównał Szymon Lewicki. Snajper GKS-u wykorzystał wrzutkę Łukasza Monety i strzałem z główki nie dał szans Łukaszowi Załusce.

Kwadrans po zmianie stron drugi raz w meczu na prowadzenie wyszli legniczanie. Paweł Zieliński wbiegł w pole karne i podał wprost na nogę wprowadzonego minutę wcześniej na boisko Hiszpana Joana Romana.

Dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem Sebastiana Krasnego po raz drugi do remisu doprowadzili tyszanie. Na listę strzelców wpisał się Wojciech Szumilas, który zainicjował akcję na własnej połowie.

Kibice zgromadzeni na stadionie w Legnicy więcej bramek już nie ujrzeli, choć w 90. minucie gospodarze powinni otrzymać rzut karny. Piłkę ręką we własnym polu karnym dotknął Dominik Połap, ale arbiter nie wskazał na wapno.

Miedź Legnica - GKS Tychy 2:2 (1:1)
Bramki: Omar Santana Cabrera (12'), Joan Roman (61') - Szymon Lewicki (41'), Wojciech Szumilas (80')

Miedź Legnica: Łukasz Załuska - Paweł Zieliński, Bożo Musa, Nemanja Mijusković, Artur Pikk - Marcos Garcia Barreno, Adrian Purzycki, Omar Santana Cabrera, Maciej Śliwa (59' Joan Roman) - Jakub Łukowski (88' Marcin Garuch), Kacper Kostorz (75' Patryk Makuch)

GKS Tychy: Konrad Jałocha - Dominik Połap, Dario Kristo, Łukasz Sołowiej, Maciej Mańka (76' Bartosz Szeliga) - Sebastian Steblecki (90' Dawid Kasprzyk), Keon Daniel, Łukasz Grzeszczyk, Masakuba Wilson Kamavuaka, Łukasz Moneta (64' Wojciech Szumilas) - Szymon Lewicki

Żółte kartki: Pikk - Sołowiej

Sędzia: Sebastian Krasny

Stadion: Stadion im. Orła Białego (Legnica)