Michał Filip już w Korei. Po kwarantannie rozpocznie treningi

Siatkówka
Michał Filip już w Korei. Po kwarantannie rozpocznie treningi
fot. Cyfrasport
Nowy zawodnik Ansan OK Savings Bank Rush & Cash Michał Filip przyleciał już do Korei Południowej.

Nowy zawodnik Ansan OK Savings Bank Rush & Cash Michał Filip przyleciał już do Korei Południowej. Po odbyciu dwutygodniowej kwarantanny przystąpi do treningów.

Filip to jeden z dwóch Polaków, którzy w przyszłym sezonie zagrają w lidze koreańskiej. Poza nim ta sztuka udała się Bartoszowi Krzyśkowi. Zadanie nie było łatwe - V-League zatrudnia tylko siedmiu obcokrajowców, a w tym roku rywalizacja było jeszcze większa. Na siatkarzy czekało zaledwie pięć wolnych miejsc, ponieważ dwóch zawodników przedłużyło swoje kontrakty.

 

 

Zobacz też: Filip: Jestem stworzony do ligi koreańskiej

 

Wyniki draftu do ligi koreańskiej pojawiły się w połowie maja, a już w pierwszych dniach lipca Filip wylądował w kraju. Zanim spotka się z kolegami z zespołu, będzie musiał przejść okres dwutygodniowej kwarantanny.

 

25-letni atakujący w przyszłym sezonie będzie bronił barw klubu Ansan OK Savings Bank Rush & Cash, a wysokość zarobków siatkarza wyniesie około 300 tysięcy dolarów.

 

Nabór do ligi koreańskiej odbywa się na zasadzie draftu wzorowanego na tych amerykańskich. W tym roku do rywalizacji stanęło wielu znanych zawodników, jak Irańczyk Amir Ghafour, Słoweniec Toncek Stern czy Amerykanin Kyle Russell. W pierwszym etapie brało udział 73 siatkarzy. W finałowym - 40.

AgB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie