PGE Ekstraliga: Remis we Wrocławiu

Żużel
PGE Ekstraliga: Remis we Wrocławiu
fot. Cyfrasport
Betard Sparta Wrocław – RM Solar Falubaz Zielona Góra 45:45.

W meczu 4. kolejki ekstraligi Betard Sparta Wrocław zremisowała z RM Solar Falubaz Zielona Góra 45:45. Od pierwszego biegu kibice na Stadionie Olimpijskim oglądali świetne ściganie, mijanki i walkę do ostatniego metra. Goście od początku byli dobrze spasowani z torem i nie ustępowali gospodarzom, a nawet w pierwszej części zawodów byli lepsi.

W trzeciej gonitwie as Sparty Tai Woffinden z pierwszego łuku wyszedł na czwartej pozycji i systematycznie przedzierał się do przodu. Na ostatnim wirażu zaatakował prowadzącego Martina Vaculika i wygrał. Wrocławianie zwyciężyli 4:2 i w całym meczu wyszli na prowadzenie 10:8. Okazało się, że było to pierwsze i ostatnie prowadzenie Sparty.

 

Chwilę później na torze pojawił się Chris Holder, który w minionym tygodniu został wypożyczony do Betardu z Apatora Toruń i jedzie w ekstralidze na zasadzie gościa. Australijczyk już w pierwszym starcie pokazał, że może być mocnym punktem ekipy z Dolnego Śląska, bo przywiózł dwa punkty. W kolejnym starcie pojechał jeszcze lepiej, bo wygrał, Maciej Janowski był wtedy drugi i gospodarze zmniejszyli straty w całym meczu do dwóch oczek (20:22).

 

ME na żużlu: Wygrana Madsena, Smektała czwarty w Toruniu

 

Ekipa z Zielonej Góry radziła sobie bowiem bardzo dobrze na Stadionie Olimpijskim i po sześciu biegach prowadziła 21:15. Poza Vaculikiem doskonale jeździł weteran Piotr Protasiewicz oraz Patryk Dudek, który po słabym początku się przebudził i w końcówce meczu spisywał się rewelacyjnie.

 

Wrocławianie od biegu piątego musieli gonić rywali i przed wyścigami nominowanymi doprowadzili do remisu 39:39. Pierwszy wyścig nominowany nic nie rozstrzygnął, bo był remis. Ostatni wyścig był doskonałym podsumowaniem meczu. Vaculik z Woffindenem stoczyli fenomenalny pojedynek. Słowak musiał odpierać ataki Brytyjczyka przez cztery okrążenia. Na ostatnim łuku Tai wyszedł na prowadzenie, ale zawodnik gości zaraz przeprowadził kontratak i zwyciężył. Bieg zakończył się remisem i całe spotkanie również 45:45.

 

Betard Sparta Wrocław – RM Solar Falubaz Zielona Góra 45:45

 

Punkty:

 

Betard Sparta: Tai Woffinden 13 (3,2,3,3,2), Maciej Janowski 9 (3,2,2,1,1), Chris Holder 8 (2,3,1,1,1), Gleb Czugunow 8 (1,0,3,2,2), Maksym Drabik 4 (0,1,2,1), Michał Curzytek 2 (2,0, 0), Max Fricke 1 (1,0,0,-,-).

RM Solar Falubaz: Martin Vaculik 11 (2,3,u,3,3), Piotr Protasiewicz 9 (3,2,2,2,0), Patryk Dudek 9 (0,1,3,2,3), Antonio Lindbaeck 6 (2,1,3,0), Michael Jepsen Jensen 5 (1,3,1,0,0), Norbert Krakowiak 5 (3,1,1), Mateusz Tonder 0 (0,0,-), Damian Pawliczek 0 (0).

 

Najlepszy czas uzyskał Tai Woffinden (63,08) w biegu 13. Sędzia: Artur Kuśmierz (Częstochowa). Widzów: około 3000.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie