Fortuna 1 Liga: Kapitalny gol Podbeskidzia do szatni! 19 podań i piękny finisz (WIDEO)

Kolejna ligowa bramka Marko Roginicia.

W ostatniej akcji pierwszej połowy meczu Podbeskidzia Bielsko-Biała z Radomiakiem Radom gospodarze podwyższyli na 2:0. Strzelcem gola został Marko Roginić, który wykończył akcję całego zespołu.

Prowadzenie Podbeskidziu dał w 9. minucie Łukasz Sierpina, który strzałem po bliższym słupku pokonał Mateusza Kryczkę. Od tamtej pory gospodarze kontrolowali mecz.

Bezpośrednio przed zdobyciem gola podopieczni Krzysztofa Brede przez dłuższy czas utrzymywali się przy piłce. Wystarczy wspomnieć, że w tej akcji wymienili 19. podań. Po efektownym przerzucie na skrzydło futbolówkę przechwycił Bartosz Jaroch. Boczny obrońca Podbeskidzia posłał piłkę w pole karne, a tam najszybszy był Marko Roginić. Chorwat oddał strzał tuż pod poprzeczkę. Kryczka był bez szans.

Dla Roginicia było to 10. trafienie w bieżących rozgrywkach. Z kolei Podbeskidzie objęło prowadzenie w tabeli Fortuna 1. Ligi