Były trener Legii faworytem do objęcia Dinama Zagrzeb

Piłka nożna
Były trener Legii faworytem do objęcia Dinama Zagrzeb
fot. Cyfrasport
Wśród potencjalnych kandydatów na trenera Dinama wymieniani są m.in. Jozak (z prawej), Zoran Mamic, Goran Tomic, Zeljko Kopic i Goce Sedloski.

Były trener Legii Warszawa Romeo Jozak jest wymieniany w chorwackich mediach wśród kandydatów na szkoleniowca piłkarzy Dinamo Zagrzeb. W poniedziałek klub rozwiązał umowę z Igorem Jovicevicem, który z kolei w kwietniu zastąpił Nenada Bjelicę, niegdyś trenera Lecha Poznań.

Dinamo już wcześniej zapewniło sobie tytuł mistrzowski, w rozgrywkach ligowych ma olbrzymią przewagę nad rywalami, ale pod wodzą Jovicevica zawodziło. Z siedmiu meczów wygrało trzy, a zespół był krytykowany także za styl. To sprawiło, że do końca sezonu zespół, w którym występuje Damian Kądzior, poprowadzi kolejny, nieznany jeszcze szkoleniowiec.

 

W mediach rozpoczęły się "poszukiwania" trenera. Wśród potencjalnych kandydatów są m.in. Jozak, Zoran Mamic, Goran Tomic, Zeljko Kopic i Goce Sedloski. W specjalnej ankiecie dziennika "24 Sata" głosy oddało prawie cztery tysiące internautów, a na czele zdecydowanie jest Tomic – 32 proc. Inna sprawa, że 30 proc. respondentów odpowiedziało, że nowym szkoleniowcem powinien zostać ktoś spoza tej grupy. Wśród komentarzy internautów nie brakuje głosów, że na ławkę powinien wrócić Bjelica.

 

Wysokie notowania ma Mamic, były reprezentant Chorwacji, który był rezerwowym podczas MŚ 1998, gdzie bałkańska drużyna zdobyła brąz. Ma doświadczenie w prowadzeniu Dinama, ma też doświadczenie w pracy zagranicą, m.in. w Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Obecnie jest dyrektorem sportowym mistrza Chorwacji i – jak twierdzi wielu ekspertów – lepiej byłoby, aby pozostał na tym stanowisku. Jest bratem kontrowersyjnego Zdravko Mamica i jego trenerski powrót mógłby wywołać wiele różnych problemów, jakich ten klub nie potrzebuje.

 

O Jozaku media piszą, że doskonale zna system i sposób działania Dinama, długo pracował w akademii jako jej szef, dobrze zna klubową młodzież, a był też dyrektorem sportowym, choć teraz skoncentrował się na pracy jako szkoleniowiec. Doświadczenie zdobywał m.in. w Legii i reprezentacji Kuwejtu. Teraz jest dostępny i być może uda mu się zrealizować marzenie, czyli poprowadzić mistrza Chorwacji. Wierzy, że naszedł jego czas...

 

W Dinamie mogą sięgnąć po rozwiązania wewnętrzne, bowiem kandydatami są np. Kopic (pracujący z juniorami) i Sedloski (trener zespołu B). Władze klubu mogą sięgnąć też po kogoś z zewnątrz, jak Tomic, który pracuje jako trener wicelidera ekstraklasy Lokomotivy Zagrzeb. W Chorwacji panuje opinia, że ten zespół dziś gra najbardziej atrakcyjny futbol.

MM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie