Dwukrotny mistrz Europy zawieszony za doping. Czeka go przesłuchanie

Inne
Dwukrotny mistrz Europy zawieszony za doping. Czeka go przesłuchanie
fot. PAP
Andriej Diemanow jest kolejnym rosyjskim sztangistą podejrzanym o stosowanie zabronionych substancji

Dwukrotny mistrz Europy w podnoszeniu ciężarów Andriej Diemanow został tymczasowo zawieszony za doping - poinformowała światowa federacja (IWF). W organizmie 35-letniego Rosjanina wykryto ślady sterydu anabolicznego o nazwie turinabol. Diemanowa czeka teraz przesłuchanie, po którym mogą zapaść kolejne decyzje.

Turinabol to zakazana substancja, która wspomaga rozwój beztłuszczowej masy mięśniowej. Jest często stosowana przez sztangistów oraz przedstawicieli innych dyscyplin sportu.

 

W komunikacie IWF nie podano żadnych dodatkowych informacji dotyczących testu przeprowadzonego u tego zawodnika. W ostatnim czasie jednak informowano o przypadkach dopingu wykrytych po ponownym przebadaniu próbek rosyjskich sportowców sprzed kilku lat.

 

Mistrzyni świata w podnoszeniu ciężarów po raz kolejny złapana na dopingu

 

Diemanow to mistrz Starego Kontynentu z 2011 i 2014 roku - odpowiednio - w kat. 94 i 105 kg. Pierwotnie zajął czwarte miejsce podczas igrzysk w Londynie (94 kg), ale cztery lata temu, po ponownym przebadaniu jego próbki z tej imprezy, wykryto u niego turinabol. Anulowano wówczas jego wynik w olimpijskich zmagań z 2012 roku i nałożono na niego dwuletnią dyskwalifikację. Od tego czasu nie startował.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie