Wandale zdewastowali symbol Lecha. Poznańska lokomotywa "pomazana"

Piłka nożna
Wandale zdewastowali symbol Lecha. Poznańska lokomotywa "pomazana"
fot. Twitter.com/przemekjarmuzek
Poznańska lokomotywa to symbol Lecha, jak i całego poznania.

W nocy z wtorku na środę lokomotywa stojąca na terenie stadionu Lecha Poznań została zdewastowana przez nieznaną grupę. Wandale zamazali herb "Kolejorza". Sprawę skomentował rzecznik poznańskiego klubu, który zapewnił, że zabytek jest już naprawiany.

Poznańska lokomotywa to symbol Lecha, jak i całego poznania. Ma oddawać cześć ofiarom Poznańskiego Czerwca z 1956 roku. Wtedy to w wyniku zamieszek z milicją zginęło 58 osób. Najwidoczniej zapomniała o tym grupa wandali, która pomazała zabytkowy pomnik. Sprawę skomentował rzecznik "Kolejorza", Maciej Henszel.

- Gratulacje za akt wandalizmu wobec lokomotywy, która jest symbolem Lecha, ale wyprodukowana została w Zakładach Cegielskiego w 1956, więc sprawcy swoim występkiem okazali "szacunek" także robotnikom Czerwca '56. Ciekawe, czy podobnie traktują bohaterów wydarzeń na Wybrzeżu... - napisał.


Na lokomotywie można było zobaczyć przekreślony herb Lecha oraz dopisek "Puchar jest nasz" z wymownym dopiskiem "BKS", który kojarzy się ze środowiskiem Lechii Gdańsk. W dawnej nazwie klubu znajdował się skrót kojarzony z "Betonami", starym przydomkiem "lechistów".

Rzecznik Lecha zapewnił, że klub posiada nagrania z monitoringu i wyciągnie konsekwencje wobec sprawców. Szkody są również naprawiane przez pracowników drużyny.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze