1. liga żużlowa: Utrzymanie w lidze priorytetem Polonii Bydgoszcz

Żużel
1. liga żużlowa: Utrzymanie w lidze priorytetem Polonii Bydgoszcz
Fot. PAP
Abramczyk Polonia Bydgoszcz chce się utrzymać w 1. lidze.

Odbudowująca się Polonia Bydgoszcz po awansie z najniższej klasy rozgrywkowej układała skład na utrzymanie w 1. lidze. Przedłużona zimowa przerwa spowodowana koronawirusem oraz ostatnie umowy z żużlowcami, którzy będą mogli startować jako gość zmieniły nieco układ sił.

Kadra Abramczyk Polonii liczy aż dziewięciu seniorów, choć przynajmniej na początku menedżer zespołu i jednocześnie właściciel klubu Jerzy Kanclerz, będzie mógł korzystać tylko z ośmiu. Posiadający polską licencję Australijczyk Josh Grajczonek ze względów finansowych póki co wybrał pracę… w kopalni złota.

 

Linię juniorską w grodzie nad Brdą zabezpiecza sześciu zawodników z Tomaszem Orwatem i Mateuszem Jagłą na czele. Żużlowcami, którzy będą mogli w ekipie „Gryfów” wystąpić w roli gościa są Dawid Lampart (Motor Lublin) i Patryk Rolnicki (RzTŻ Rzeszów).

 

Tak zbudowany skład powinien zapewnić bydgoszczanom utrzymanie w 1. lidze, choć w klubie po cichu liczą na to, że być może uda się awansować do pierwszej czwórki.

 

„Mamy taki skład, który przy odrobinie szczęścia może zakręcić się w czwórce. Jest to drużyna, którą na wiele stać, ale z drugiej strony niespodzianki in plus też mogą się zdarzyć. Nie mamy zdecydowanego lidera i to może być jakiś problem” – przyznał prezes Polonii Jerzy Kanclerz.

 

Mimo szerokiej kadry zapewnił, że problemu z ustalaniem składu na poszczególne mecze mieć nie będzie.

 

„Bałaganu jednak nie będzie, bo u mnie jest tak, jak w dobrej klasie. Kiedyś mój profesor fizyki mówił, że dobra klasa to taka, do której się wchodzi i słychać jak brzęczy mucha. Tak było i tak ma dalej być w Polonii. Nie lubię dyskusji przed nominowanymi, kto ma jechać. Zawsze stawiałem sprawę jasno i to się nie zmieni. A większa liczba zawodników się przyda” – wyjaśnił Kanclerz.

 

Żużlowcy Abramczyk Polonii do sezonu przygotowują się z należytą starannością. Na jednym z treningów pojawił się także indywidualny mistrz świata z 2010 r. Tomasz Gollob, który bydgoski tor zna od podszewki. Dyrektor sportowy podpowiadał zawodnikom, jakie należy obierać ścieżki, by na torze przy ul. Sportowej 2 być skuteczniejszym od rywali. Jak będzie prezentować się zespół w 1. lidze, zweryfikuje tor.

 

Zobacz też: Crump o powrocie do żużla: Dlaczego nie? Za pięć lat będzie za późno

 

Rywalizację bydgoszczanie rozpoczną od spotkania wyjazdowego. W niedzielę 12 lipca zmierzą się z Arged Malesa Ostrovią Ostrów Wlkp. Pierwszy mecz przed własną publicznością Polonia rozegra w sobotę 18 lipca, a rywalem będzie Orzeł Łódź.

 

Kadra Abramczyk Polonii Bydgoszcz na sezon 2020:

 

Seniorzy: Kamil Brzozowski, Dimitri Berge (Francja), David Bellego (Francja), Josh Grajczonek (Australia), Matic Ivacic (Słowenia), Kai Huckenbeck (Niemcy), Andreas Lyager (Dania), Valentin Grobauer (Niemcy), Brayden McGuinness (Australia).Juniorzy: Tomasz Orwat, Mateusz Jagła, Nikodem Bartoch, Mateusz Błażykowski, Wiktor Przyjemski, Bartosz Głogowski Goście: Dawid Lampart (Motor Lublin), Patryk Rolnicki (RzTŻ Rzeszów).

MTu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie