Bartosz Zmarzlik o nominacji w 86. Plebiscycie PS

Inne
Bartosz Zmarzlik o nominacji w 86. Plebiscycie PS
fot. PAP
Czy Bartosz Zmarzlik ponownie sięgnie po główną nagrodę?

Bartosz Zmarzlik znalazł się wśród piętnastu sportowców nominowanych w Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca 2020 Roku. Przed rokiem nagroda główna trafiła właśnie do niego. Czy uda się powtórzyć ten sukces?

Zmarzlik to dwukrotny mistrz świata w jeździe na żużlu, który w październiku obronił tytuł, stając się pierwszym w historii Polakiem z takim dorobkiem. Jeden triumf na koncie zanotowali zmarły niedawno Jerzy Szczakiel (1973) oraz Tomasz Gollob (2010).

 

- Pamiętam, to były trudne dni i noce. Pod względem psychicznym mocno to odczuwałem. Wiedziałem, że sukces mam na wyciągnięcie ręki, że mogę być jednym z trzech zawodników na świecie. Obrona tytułu nie była łatwym zadaniem, ale teraz jestem szczęśliwy, bo to zrobiłem – mówił 25-letni zawodnik.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jan Błachowicz i Jan-Krzysztof Duda o nominacjach w 86. Plebiscycie PS

 

Przed rokiem główna nagroda w plebiscycie na najlepszego sportowca roku trafiła właśnie do polskiego żużlowca. Czy za kilka tygodni uda się powtórzyć ten sukces?

 

- Ten rok pod względem sportowym nie był wcale gorszy, a może nawet lepszy. Cieszę się, że sprawy poszły zgodnie z planem, udało mi się obronić tytuł i pięknie się to wszystko potoczyło. Odnośnie plebiscytu, zobaczymy, na wszystko trzeba poczekać – ocenił.

 

Oddaj głos na swojego faworyta w w 86. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca 2020 Roku TUTAJ

 

 

Cała rozmowa z Bartoszem Zmarzlikiem w załączonym materiale wideo.

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie