Maciej Stolarczyk: Fortuna 1 Liga na pewno nikogo nie nudzi

Piłka nożna
Maciej Stolarczyk: Fortuna 1 Liga na pewno nikogo nie nudzi
fot. Cyfrasport
Maciej Stolarczyk

- Widzę świetną pracę trenera Brede i to na pewno owocuje. Jeśli chodzi o Stal Mielec, to rzeczywiście, jeśli tego typu firmy wracają do ekstraklasy, to cieszy to kibiców z całej Polski, bo są to kluby znane, uznane, z dużym zapleczem i z duszą, które od lat interesowały kibiców. Do tego mamy walkę o baraże, bo jest dużo zainteresowanych zespołów. Będzie ciekawie i na pewno Fortuna 1 Liga nikogo nie nudzi - powiedział Maciej Stolarczyk.

Szymon Zaworski: Jest pan zaskoczony tym co dzieje się w końcówce tego sezonu w PKO Ekstraklasie? Czy spodziewał się pan takiego finiszu rozgrywek?

 

Maciej Stolarczyk: Legia nie ma jeszcze zapewnionego mistrzostwa. Byliśmy świadkami jak odpadła z Pucharu Polski, a więc z rozgrywek, w których decyduje jeden mecz w przeciwieństwie do ligi, gdzie można na przestrzeni czasu zrobić różnicę. Legia to zrobiła, ale potrzebuje pieczęci na tym. Czeka ją znowu spotkanie z Cracovią i myślę, że już tej przewagi nie odda do końca. Postawa Legii nie jest dla mnie zaskoczeniem. Myślę, że inne zespoły pozytywnie zaskoczyły, takie jak Śląsk Wrocław czy Piast Gliwice.

 

Jest pan zaskoczony, że Lechia wyeliminowała Lecha z Pucharu Polski?

 

Jest to jeden mecz, a trener Stokowiec jest w tym względzie doświadczony. Zdobył to trofeum w poprzednim sezonie i z pewnością zwracał uwagę na kluczowe aspekty, mając z tyłu głowy, że to jeden mecz. Strategia przyniosła rezultat, chociaż wiemy, że to spotkanie miało dramaturgię do samego końca. Liczy się jednak końcowy rezultat i doświadczenie trenera Stokowca.

 

Pana faworyt w finale Pucharu Polski?

 

Nie ma faworyta, ale może być ciekawy mecz. Co prawda według statystyk Cracovia to jest zespół, który nie do końca leży Lechii Gdańsk, ale znowu odwołam się do historii, ponieważ to będzie jeden mecz, który zadecyduje o triumfie.

 

Zobacz także: Totolotek Puchar Polski: Lechia w finale! Kontuzja bramkarza w serii rzutów karnych

 

Jest pan negatywnie zaskoczony postawą Wisły Kraków?

 

Wręcz przeciwnie. Borykając się z takimi problemami, to klub poradził sobie przy pomocy kibiców, całej rzeszy ludzi, która pomogła dźwignąć ten klub i utrzymać w ekstraklasie, a to było kluczowe w kontekście przetrwania. Imponuję mi ten ruch społeczny, który jest wokół klubu.

 

Podbeskidzie Bielsko-Biała już ma praktycznie awans do PKO Ekstraklasy, duża szanse na to ma PGE FKS Stal Mielec. To cieszy, że takie kluby wracają do ekstraklasy? Jest pan tym zaskoczony czy spodziewał się pan tego?

 

Widzę świetną pracę trenera Brede i to na pewno owocuje. Jeśli chodzi o Stal Mielec, to rzeczywiście, jeśli tego typu firmy wracają do ekstraklasy, to cieszy to kibiców z całej Polski, bo są to kluby znane, uznane, z dużym zapleczem i z duszą, które od lat interesowały kibiców. Do tego mamy walkę o baraże, bo jest dużo zainteresowanych zespołów. Będzie ciekawie i na pewno Fortuna 1 Liga nikogo nie nudzi.

 

Rozmowa z Maciejem Stolarczykiem w załączonym materiale wideo.

Szymon Zaworski, KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie