KSW 53: Parke poza limitem! Wyniki porannego ważenia

Sporty walki
KSW 53: Parke poza limitem! Wyniki porannego ważenia
Fot. PAP
Norman Parke po raz kolejny przekroczył limit wagowy.

Wszyscy uczestnicy gali KSW 53 zostali zważeni. Wymaganego limitu wagowego nie osiągnął jedynie Norman Parke (28-6-1-1NC, 4 KO, 12 Sub). Jego rywal Mateusz Gamrot (15-0-1NC, 4 KO, 4 Sub) najpierw zamieścił na Instagramie wpis, w którym poinformował, że zawodnik z Irlandii Północnej ponownie nie zrobił wagi. Później pojawiło się oficjalne stanowisko KSW w tej sprawie.

Tolerancja wagowa podczas ważenia we wszystkich pojedynkach oprócz walki mistrzowskiej wynosiła 0,5 kg. 

 

Jako jedni z pierwszych na wadze pojawili się bohaterowie co-main eventu. Zarówno Borys Mańkowski (20-8-1, 3 KO, 8 Sub), jak i Marcin Wrzosek (14-6, 5 KO, 3 Sub) uzyskali wymagany limit kategorii lekkiej. 

 

 

Potem na wagę wchodzili kolejni zawodnicy. Żaden z nich nie przekroczył limitu wagowego. Problemów ze zmieszczeniem się w kategorii średniej nie miał również Tomasz Drwal (21-5-1, 13 KO, 5 Sub) , który powraca do MMA po pięcioletniej przerwie. 

 

 

Najdłużej trzeba było czekać na bohaterów walki wieczoru. Gamrot  i Parke weszli na wagę jako ostatni. Najpierw zważył się niepokonany "Gamer". Zawodnik poznańskiego Czerwonego Smoka idealnie zmieścił się w limicie. Dłużej trzeba było czekać na Normana Parke'a. Reprezenant Irlandii Północnej długo odwlekał moment wejścia na wagę.

 

Kilkanaście minut przed godziną 12 KSW poinformowało, że z uwagi na restrykcje związane z pandemią COVID-19 ważenie Normana może odbyć się do godziny 12:30. 

 

 

Wyznaczony czas minął, a Parke w dalszym ciągu nie pojawił się na wadze. Niedługo potem Mateusz Gamrot napisał na Instagramie, że reprezentant Irlandii Północnej waży o 1,5 kg za dużo. Później pojawiło się oficjalne stanowisko KSW. Parke będzie mógł ponownie przystąpić do regulaminowego ważenia podczas oficjalnej ceremonii ważenia.

 

 

Kwestia zbijania wagi przez Normana Parke'a została poruszona w programie "Koloseum"  w Polsacie Sport, którego gośćmi byli bohaterowie walki wieczoru gali KSW 53. Mateusz Gamrot zaproponował, żeby Norman Parke oddał mu całe wynagrodzenie za walkę, jeśli ten ponownie nie zmieści się w limicie wagowym. Propozycja "Gamera" stała się przyczyną awantury w studiu. 

 

ZOBACZ TAKŻE: KSW 53: Awantura o pieniądze! Gamrot chce przejąć wypłatę Parke'a 

 

Oto pełne wyniki porannego ważenia przed KSW 53:

70,3 kg: Mateusz Gamrot (70.3) vs. Norman Parke (71.8*) – walka o pas
70,3 kg: Borys Mańkowski (70.7) vs. Marcin Wrzosek (70.4)
83,9 kg: Tomasz Drwal (83.9) vs. Łukasz Bieńkowski (84.0)
77,1 kg: Andrzej Grzebyk (77.2) vs. Tomasz Jakubiec (77.4)
70,3 kg: Roman Szymański (70.7) vs. Filip Pejić (70.5)
70,3 kg: Artur Sowiński (70.4) vs. Gracjan Szadziński ()
80,0 kg: Kamil Szymuszowski (79.1) vs. Michał Pietrzak (79.6)
61,3 kg: Sebastian Przybysz (61.1) vs. Jakub Wikłacz (61.6)

 

*Norman Parke przekroczył limit wagowy. Zawodnik z Irlandii Północnej ponownie przystąpi do ważenia podczas oficjalnej ceremonii.

MTu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie