TAURON Liga: Damaske zamyka skład przyjmujących w MKS Kalisz

Siatkówka
TAURON Liga: Damaske zamyka skład przyjmujących w MKS Kalisz
Fot. Cyfrasport
Magdalena Damaske dołączyła do drużyny Energa MKS Kalisz.

MKS Energa Kalisz skompletował skład na pozycji przyjmującej. Jako ostatnia do ekipy trenera Jacka Pasińskiego dołączyła Magdalena Damaske. Siatkarka spędziła ostatnie trzy sezony w DPD Legionovii Legionovo.

MKS dopina kadrę na sezon 2020/2021. Za przyjęcie odpowiedzialne będzie nowo pozyskana Damaske, która dołączyła do Oliwii Bałuk, Zuzanny Szperlak i Julii Papszun.

 

W nowym sezonie klub z Kalisza ma postawić wyłącznie na polskie zawodniczki. Nie jest to tajemnicą, że zmiany te podyktowane są zmniejszonym budżetem, który jest konsekwencją pandemii koronawirusa.

 

Zobacz także: Wojtasik i Kociołek wracają do gry! "Mistrzynie Europy zaprosiły nas do siebie"

 

Damaske trzy ostatnie lata spędziła w barwach drużyny z Legionowa, która była rewelacją minionych rozgrywek, a ostatecznie, przedwcześnie przerwane rozgrywki, zakończyła na czwartej pozycji.

Teraz rozegra sezon w kaliskiej koszulce.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Magda 🤗 Witamy w 💙🏐❤️ rodzinie #Damaske #NewTeam #EnergaSA #Kalisz

Post udostępniony przez Energa MKS Kalisz (@mksvolleyball)

 

Ekipa z Wielkopolski zakończyła granie na dziewiątym miejscu. W klubie wyraźnie zaznaczają, że to wynik poniżej oczekiwań. Szans na poprawę lokaty w play-offach nie było, gdyż do niej awansowała najlepsza ósemka. Ostatecznie, z powodu zagrożenia epidemicznego, do fazy pucharowej nie doszło i rozgrywki zakończono na podstawie wyników fazy zasadniczej.

 

Przyjmująca w najwyższej klasie rozgrywkowej zadebiutowała w sezonie 2014/2015. Wraz z drużyną Atomu Trefla Sopot została dwukrotną srebrną medalistką LSK.

 

Zobacz także: Klub Malwiny Smarzek-Godek zatrudnił nowego trenera

 

Łącznie w najwyższej klasie rozegrała 6 sezonów, w których trakcie zagrała w 93 spotkaniach. W sezonie 2019/2020 zdobyła 129 punktów, w tym 5 zagrywką i 12 blokiem. Dwukrotnie otrzymała statuetkę MVP.

 

Nie zabrakło również sukcesów reprezentacyjnych. Podczas mistrzostw Europy kadetek w 2013 roku, Polka zdobyła złoty medal.

Magdalena jest starszą siostrą Pauliny Damaske, która niespełna tydzień temu wygrała złoty medal mistrzostw Polski juniorek i została najlepszą zawodniczką turnieju.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie