Stuletni weteran honorowym kapitanem reprezentacji Anglii! Niezwykły prezent od Davida Beckhama

Piłka nożna
Stuletni weteran honorowym kapitanem reprezentacji Anglii! Niezwykły prezent od Davida Beckhama
fot. PAP
Weteran wojenny Tom Moore zasłynął zbiórką pieniędzy dla brytyjskich lekarzy walczących z epidemią koronawirusa.

David Beckham odwiedził stuletniego weterana wojennego Sir Toma Moore'a w jego domu w Bedfordshire i wręczył mu specjalną koszulkę piłkarską, a także nominację na honorowego kapitana reprezentacji Anglii.

"Najważniejszym wydarzeniem w całej mojej karierze było założenie opaski kapitana angielskiej drużyny narodowej. Nie może być nic lepszego niż mieć Sir Toma jako naszego kapitana" – powiedział Beckham.

 

Beckham zainwestował w nową organizację. Zaskakujący kierunek

 

W piątek minęła 80. rocznica rozpoczęcia Bitwy o Anglię, kampanii powietrznej, która zakończyła się klęską III Rzeszy.

 

Moore to weteran II wojny światowej, poruszający się przy pomocy balkonika na kółkach. Na początku kwietnia postanowił pomóc brytyjskim lekarzom i pielęgniarkom walczącym z epidemią koronawirusa - także dlatego, by odwdzięczyć się za opiekę, której sam doświadczył, gdy miał raka skóry oraz gdy przed dwoma laty po upadku doznał złamania stawu biodrowego. Na fundraisingowej platformie JustGiving ogłosił zbiórkę pieniędzy i wyzwanie dla siebie samego - przejście przed setnymi urodzinami stu liczących 25 metrów okrążeń wokół domu.

 

Początkowo liczył, że zdoła zebrać dla NHS, publicznej służby zdrowia, tysiąc funtów, ale jego akcja nieoczekiwane zyskała ogromną popularność. Gdy 16 kwietnia pokonywał - w asyście honorowej żołnierzy z Yorkshire Regiment - setne okrążenie, było to ponad 12 milionów funtów, a w dniu setnych urodzin 30 kwietnia zebrał prawie 33 miliony funtów, wpłaconych przez 1,5 miliona osób.

 

W maju Moore otrzymał tytuł szlachecki i honorowy stopień pułkownika 1 batalionu Yorkshire Regiment, jednostki, w której służył w czasie II wojny światowej.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie