Gacek: Przez rok wprowadzimy Trinidada na wysoki poziom

Siatkówka
Gacek: Przez rok wprowadzimy Trinidada na wysoki poziom
Fot. Cyfrasport
Reprezentant Hiszpanii Ángel Trinidad de Haro zastąpił na rozegraniu Antoine Brizarda.

Siatkarze VERVA Warszawa Orlen Paliwa rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Wśród nich jest wiele nowych twarzy. Dyrektor sportowy klubu Piotr Gacek opowiedział w "Poranku z Polsatem Sport" o charakterystyce zawodników, którzy dołączyli do stołecznej drużyny. - Wierzę, że ten ciekawy zespół, oparty w dużej mierze na polskich zawodnikach dobrze się zaprezentuje w nadchodzących rozgrywkach - skomentował Gacek.

Jakub Ziobrowski, mistrz świata juniorów, dołączył do Vervy na sezon 2020/2021. To zawodnik o dużych możliwościach, ale ciągle na dorobku seniorskim, szukający swojego miejsca. Drugim atakującym jest Michał Superlak, który z kolei o takie stawki, o jakie ma w planach walczyć Verva jeszcze nie grał. Dyrektor sportowy klubu wyjaśnił wizję na nowo pozyskanych graczy.

 

Zobacz także: VERVA Warszawa rozpoczęła przedsezonowe treningi

 

- To bardzo perspektywiczni i młodzi zawodnicy. Mówimy o przeskoku z wieku juniora do seniora. Ziobrowski znakomicie rozegrał mistrzostwa świata. Był podstawowym atakującym w kadrze. On szuka jeszcze dyspozycji na poziomie PlusLigi, ale wierzę, że Andrea Anastasi będzie w stanie odpakować tego "cukierka". Jest świetnym trenerem i wiem, że ma takie możliwości, by wykrzesać z siatkarza to, co najlepsze. Wierzę, że ten ciekawy zespół, oparty w dużej mierze na polskich zawodnikach dobrze się zaprezentuje w sezonie.

 

Po trzech latach z Vervą Warszawa Orlen Paliwa rozstał się Antoine Brizard. Jego miejsce zajął reprezentant Hiszpanii Ángel Trinidad de Haro.

 

Zobacz także: Jest decyzja CEV! Kolejny polski klub może zagrać w Lidze Mistrzów siatkarzy

 

- Ten siatkarz ma przede wszystkim bardzo dobre warunki fizyczne jak na rozgrywającego. Powyżej dwóch metrów, bardzo dobra zagrywka i blok. Charakterystyką będzie trochę przypominał Brizarda. Po nim pozostanie w Warszawie luka, bo w ciągu tych trzech lat, wspiął się na siatkarski top. Liczymy, że w ciągu roku będziemy mogli wprowadzić na wysoki poziom Trinidada. Ma do tego potencjał. Wielokrotnie go analizowaliśmy. Mam nadzieję, że w trakcie sezonu będziemy mogli rozmawiać o tym, jak świetnie spisuje się na rozegraniu.

 

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie