Pierwsze mistrzostwo w świecie siatkówki podczas pandemii koronawirusa

Siatkówka
Pierwsze mistrzostwo w świecie siatkówki podczas pandemii koronawirusa
Fot. Instagram
Po 14 latach Panathinaikos Ateny został mistrzem Grecji.

Po 14 latach Panathinaikos Ateny wspiął się na szczyt greckich rozgrywek i został mistrzem kraju. Drużyna ze stolicy pokonała w fazie finałowej Olympiacos 3:1 i 3:0. Rywalizacja toczyła się do dwóch zwycięstw. Tym samym zespół z Pireus po dwóch sezonach stracił tytuł mistrza. W Grecji, jako jednym z nielicznych krajów, wznowiono rozgrywki siatkarskie przerwane przez pandemię COVID-19.

Zobacz także: Drzyzga: Takich transferów, w takiej liczbie jeszcze w PlusLidze nie było

 

Było to prawdopodobnie najbardziej nieprzewidywalne i ekscytujące mistrzostwo Hellady wszechczasów, biorąc pod uwagę, że odbyło się ono w środku pandemii koronawirusa, pod której koniec Panathinaikos został koronowany po raz 19 w swojej historii. W rzeczywistości były to pierwsze zawody w świecie siatkówki, które zakończyły się podczas pandemii.

 

Obie ekipy spotkały się w fazie finałowej dwukrotnie. W jednym i w drugim meczu Panathinaikos zdominował rywali, szczególnie w ataku i bloku. Zaowocowało to zwycięstwami 3:0 (19-25, 22-25, 19-25) i 3:1 (22-25, 25-22, 25-15, 25-13). Oba spotkania rozegrano OAKA w Atenach bez udziału publiczności.

 

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie