Bartosz Kurek rozpoczął treningi w polskim klubie!

Siatkówka
Bartosz Kurek rozpoczął treningi w polskim klubie!
fot. Stal Nysa
Zbigniew Bartman i Bartosz Kurek na treningu Stali Nysa.

We wtorek ogłoszono oficjalnie, że Bartosz Kurek został siatkarzem japońskiego klubu WolfDogs Nagoya. MVP ostatnich mistrzostw świata po zakończeniu zgrupowania reprezentacji pojechał do Nysy, by trenować wspólnie z siatkarzami Stali Nysa pod okiem Krzysztofa Stelmacha i Wojciecha Janasa.

"Jako pretendent do utrzymania się w PlusLidze wybieramy sobie najlepszych sparingpartnerów. Takim bez wątpienia jest Bartosz Kurek, który dzięki swojemu doświadczeniu i umiejętnościom wnosi wysoką jakość i dokłada swoją cegiełkę w przygotowaniach naszych zawodników do pierwszego po piętnastu latach sezonu w najwyższej klasie rozgrywkowej" – przeczytaliśmy w komunikacie klubu.

 

Zobacz także: Transfer Bartosza Kurka oficjalnie potwierdzony

 

Kurek przebywa jeszcze w Polsce. Po dwóch zgrupowaniach w Spale reprezentacja Polski ma zaplanowane spotkania towarzyskie. Już w dniach 22–23 lipca podopieczni Vitala Heynena zmierzą się z reprezentacją Niemiec.

 

Stal Nysa to beniaminek PlusLigi. Klub po raz ostatni występował w ekstraklasie w sezonie 2004/05, pod nazwą AZS PWSZ Nysa. Warto przypomnieć, że to w tej drużynie Bartosz Kurek rozpoczynał swą karierę; to tu w październiku 2004 roku zadebiutował w ekstraklasie. Miał wówczas 16 lat i grał u boku swego ojca Adama.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Patrzcie kto wpadł do nas na trening! 🔥 Cześć, @bartkurek88 ✌🏻 _____ #StalNysa #żółtoniebiescy #BartoszKurek #trenujemy #dreamteam

Post udostępniony przez Stal Nysa (@stalnysa)

 

W sezonie 2020/21 drużynę z Nysy poprowadzą Krzysztof Stelmach (I trener) i Wojciech Janas (II trener). Kamil Dembiec (libero), Kamil Długosz (przyjmujący), Łukasz Łapszyński (przyjmujący), Moustapha M'Baye (środkowy), Patryk Szczurek (rozgrywający), Mariusz Schamlewski (środkowy), Maciej Zajder (środkowy), Łukasz Kaczorowski (atakujący) oraz Bartosz Bućko (przyjmujący) przedłużyli kontrakty z klubem. Nowe nabytki to środkowy Bartłomiej Lemański, atakujący Wassim Ben Tara, przyjmujący Zbigniew Bartman, libero Michał Ruciak i rozgrywający Marcin Komenda.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie