Igrzyska Olimpijskie w Tokio: Możliwa zmiana trasy maratonu pływackiego

Inne
Igrzyska Olimpijskie w Tokio: Możliwa zmiana trasy maratonu pływackiego
fot. PAP
Igrzyska Olimpijskie w Tokio: Mozliwa zmiana trasy maratonu pływackiego.

Organizatorzy igrzysk olimpijskich w Tokio, przeniesionych na lato 2021, nie wykluczają zmiany trasy pływackiego maratonu na otwartym akwenie, który ma się odbyć w Odaiba Marine Park. Powodem są pływy, które według prognoz naukowców mogą obniżyć poziom wody.

Przesunięcie olimpiady o rok spowodowało, że organizatorzy muszą się liczyć z innymi warunkami meteorologicznymi dla Zatoki Tokijskiej – poinformowała prasowa agencja Kyodo. Dodatkowo zmianie uległy daty – rywalizację kobiet w pływackim maratonie przesunięto z 5 sierpnia 2020 na 4 sierpnia 2021, a mężczyzn z 6 sierpnia 2020 na 5 sierpnia 2021.

 

To wszystko może oznaczać, że na wybranej trasie – 10 km na pętli długości 1,66 km, pokonywanej sześć razy - wyznaczonej na otwartym akwenie poziom wody w niektórych miejscach może być niższy o metr w porównaniu do sierpnia 2020.

 

Zobacz także: Igrzyska albo w 2021 albo w ogóle

 

Dlatego organizatorzy igrzysk w porozumieniu z międzynarodową federacją pływacką (FINA) chcą ponownie przeanalizować wybór trasy, pozostając przy wytyczeniu pętli o długości 1,66, która może zostać przeniesiona w inny rejon tego akwenu.

 

Odaiba Marine Park znajduje się w pobliżu sztucznej wyspy Odaiba założonej w połowie XIX wieku w Zatoce Tokijskiej.

AgB, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze