Bartosz Iwan nie jest już piłkarzem Wieczystej Kraków. Klub nie przedłużył umowy

Piłka nożna
Bartosz Iwan nie jest już piłkarzem Wieczystej Kraków. Klub nie przedłużył umowy
fot. PAP
Bartosz Iwan w przeszłości występował w Górniku Zabrze.

Słynny klub z okręgówki Wieczysta Kraków rozstał się z jednym ze swoich czołowych zawodników. Bartosz Iwan nie jest już piłkarzem krakowian. Jego kontrakt, który wygasł w czerwcu, nie został przedłużony. Klub nie poinformował o powodach tej decyzji.

Iwan był ważną postacią w najpopularniejszym klubie na poziomie okręgowym. 36-letni piłkarz łączył swoje obowiązki na boisku z rolą asystenta pierwszego trenera. Wydawało się, że były zawodnik klubów Ekstraklasy będzie wciąż wiodącą postacią w drużynie. Tak się jednak nie stanie.

Wieczysta postanowiła nie przedłużać umowy ze swoim grającym trenerem. Co ciekawe dyrektorem krakowian jest ojciec Iwana, Andrzej. Jak donosi TVP Sport nie była to jednak jego decyzja. Najważniejszy głos w tej sprawie miał zarząd klubu, którym kieruje znany biznesmen Wojciech Kwiecień.

O całej sprawie nie chciał też rozmawiać trener drużyny Przemysław Cecherz. Szkoleniowiec podkreślił, że to nie była jego decyzja, a z samym Iwanem pracowało mu się bardzo dobrze. Ich relacje wciąż są dobre.

O Wieczystej zrobiło się głośno za sprawą transferu Sławomira Peszki. Były reprezentant Polski dołączył do klubu z ligi okręgowej, gdzie otrzymał astronomiczną pensję, jak warunki panujące na szóstym szczeblu rozgrywkowym. 35-latek zarabia 40 tysięcy złotych miesięcznie.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie