MKOl pomoże amerykańskim sportowcom. Chodzi o podróże

Inne
MKOl pomoże amerykańskim sportowcom. Chodzi o podróże
fot. PAP
MKOl pomoże amerykańskim sportowcom.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski zadeklarował pomoc amerykańskim sportowcom, którzy będą mieli problemy z dostaniem się na kwalifikacje do przyszłorocznych igrzysk w Tokio. Chodzi przede wszystkim o podróże. W USA obowiązują duże restrykcje związane z pandemią koronawirusa.

- Dostaliśmy w tej sprawie zapytanie od Amerykańskiego Komitetu Olimpijskiego i jesteśmy z nimi w stałym kontakcie. Chcemy im pomóc, by mogli bezpiecznie dostrzeć nie tylko na kwalifikacje, ale i inne ważne zawody - powiedział szef MKOl Thomas Bach.

 

Nie będzie jednak jednej ścieżki dla wszystkich. Każdy sportowiec lub grupa będą mieli zaproponowane inne rozwiązania, dostosowane do obecnej sytuacji epidemiologicznej.

 

Zobacz także: "Igrzyska będą uproszczone i bez przepychu"

 

W Stanach Zjednoczonych sytuacja związana z pandemią jest najgorsza na świecie. Od kilku dni notuje się ponad 60 tys. zachorowań na dobę. W sumie zakażonych w USA jest już ponad 3,4 mln, a blisko 137 tys. zmarło.

 

Pandemia sparaliżowała też sportowy kalendarz na całym świecie. Igrzyska w Tokio miały się pierwotnie odbyć w tym roku, ale zostały przełożone o dwanaście miesięcy. Teraz jednak coraz częściej pojawiają się opinie, że i ta data nie będzie mogła być dotrzymana.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

AgB, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie