Sofia Ennaoui: W domu musiałam prać i prasować. Wolę trening (WIDEO)

Inne
Sofia Ennaoui: W domu musiałam prać i prasować. Wolę trening (WIDEO)
fot. Paweł Skraba
Po trzech latach nieobecności w Wałczu Sofia Ennaoui znów trenuje w tamtejszym COS

W COS w Wałczu Sofia Ennaoui przygotowuje formę, która ma pozwolić na poprawienie w sierpniu i we wrześniu rekordów życiowych. Obecna forma specjalistki od biegów średnich pozwala z optymizmem patrzeć w stronę przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio. - W Wałczu odpoczywamy od dnia codziennego. Wiadomo, że w domu trzeba prać i prasować, wole trenować - mówi finalistka igrzysk w Rio de Janeiro i wicemistrzyni Europy z 2018 w biegu na 1500 metrów. (wideo: Centralny Ośrodek Sportu)

W Wałczu Ennaoui była poprzednio w 2017 roku i była tym miejscem zachwycona. Tak jest i teraz.

 

- Jest tu bardzo podobnie do Barlinka, w którym mieszkam. Bardzo dużo lasów, ptaszki śpiewają podczas treningu. Jest czas na to, żeby zrelaksować się między odcinkami. Jest dużo miejsca do biegania, przede wszystkim dla biegaczy długodystansowych. Mamy wspaniały nowiutki stadion. Jest cała infrastruktura do treningu dla zawodowców i jest przede wszystkim spokój. Do Wałcza z Barlinka ma około 100 kilometrów. Fajne było nareszcie wejście w treningi. Nie ukrywam, że sporo tu wypoczywamy, bo wiadomo jak jest w domu – zawsze są na głowie jakieś obowiązki. Trzeba wszystko wyprać, wyprasować i ugotować. Dobrze, że możemy spędzić w ośrodku w Wałczu dwa tygodnie – mówi Ennaoui.

 

Reprezentantka Polski jest zadowolona z pracy, którą już wykonała i jest dobrej myśli przed pierwszymi startami na bieżni. Na razie czeka na potwierdzenie w sprawie mityngów, w których chce wziąć udział.


- Na pewno będę mogła zmierzyć się ze światową czołówką na Memoriale Kamili Skolimowskiej w Chorzowie. To z całą pewnością będzie bardzo dobry mityng, bo taki jest co roku. Nastawiamy się tam na szybkie bieganie. Zobaczymy, na jakie światowe starty przyjmą mnie organizatorzy, z tego względu, że wszyscy chcą teraz startować, a jak wiemy, miejsca są ograniczone. W pewnych konkurencjach może wystartować określona liczba zawodników. Mamy harmonogram startów, a o szczegółach będę informować na przełomie lipca i sierpnia – dodaje lekkoatletka.

 

ZOBACZ TAKŻE: To doskonały rok na eksperymenty


W sprawie przełożenia igrzysk olimpijskich przyjmuje postawę podobną do wielu zawodników. Jeżeli nie można mieć na coś wpływu, nie należy się tym denerwować. Przyznaje, że gdyby rywalizacja w Tokio właśnie się rozpoczynała, to ona byłaby w bardzo dobrej formie, ale tak ma być także za rok.


- Nie musiałam się spieszyć, nie nakładałam na siebie zbytniej presji, bo mamy tego czasu aż nadto. Wszystko spokojnie realizuję. Czekamy tylko na informację, że te igrzyska na 100 procent się odbędą – mówi.


Ennaoui ma w domu dostęp do siłowni, a tras biegowych w Barlinku także nie brakuje. W okresie czasowego wstrzymania dostępu do obiektów sportowych nawet na ścieżkach biegowych nie spotykała nikogo. Sama wychodziła do pracy dwa razy dziennie, bo trening jest jej pracą.

 

ZOBACZ TAKŻE: Duplantis wykazuje talent też w innej dyscyplinie


Po pobycie w COS w Wałczu zawodniczka będzie miała tydzień przerwy od życia obozowego, a po nim uda się do Zakopanego.

 

- Planujemy stamtąd pojechać bezpośrednio na któryś ze startów. Plany bardzo się zmieniają. W ciągu ostatniego tygodnia daty różnych mityngów uległy modyfikacjom. Zobaczymy, na których zawodach finalnie się pojawimy. Jestem na pewno gotowa, żeby biegać – dodaje.

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze