Zaskakujące rozstanie z trenerem w MKS Ślepsk Malow Suwałki

Siatkówka
Zaskakujące rozstanie z trenerem w MKS Ślepsk Malow Suwałki
fot. MKS Ślepsk Malow Suwałki
Mateusz Mielnik był w minionym sezonie asystentem trenera Andrzeja Kowala.

MKS Ślepsk Malow Suwałki poinformował, że w sezonie 2020/21 w sztabie klubu zabraknie Mateusza Mielnika. 34-letni szkoleniowiec był w minionym sezonie asystentem trenera Andrzeja Kowala.

Mielnik, jako zawodnik, występował na pozycji rozgrywającego w BBTS Bielsko-Biała. Ukończył studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, a następnie odbył staż trenerski w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Kolejnym etapem na zawodowej ścieżce ambitnego trenera była Wanda Kraków, z którą awansował z drugiego szczebla rozgrywkowego na zaplecze PlusLigi. Zanim po raz kolejny trafił do Suwałk, pracował również we wspomnianym zespole z Bielska-Białej, AZS Częstochowa oraz NET Ostrołęka.

 

Pierwszy epizod w Suwałkach Mielnik zaliczył w 2012 roku, gdy pełnił funkcję drugiego trenera w sztabie szkoleniowym prowadzonym przez Tomasza Wasilkowskiego. Po kilkuletniej przerwie powrócił do Ślepska z misją wprowadzenia pierwszoligowca do siatkarskiej elity. Udało się, bowiem 18 kwietnia 2019 roku Ślepsk Suwałki, po historycznym, finałowym zwycięstwie ze Stalą Nysa, awansował do PlusLigi.

 

Zobacz także: Vital Heynen o meczach z Niemcami: Każdy spędzi tyle samo czasu na parkiecie

 

W sezonie 2019/20 Mateusz Mielnik dołączył do sztabu szkoleniowego Andrzeja Kowala, doświadczonego i utytułowanego szkoleniowca z przeszłością w Asseco Resovii, z którą zdobywał tytuły mistrza Polski. Pod wodzą trenerskiego trio (w sztabie pracował również Mateusz Kuśmierz, pełniący funkcję asystenta) Ślepsk Malow dzielnie stawiał czoła najsilniejszym zespołom w Polsce, czego efektem było 9. miejsce w przedwcześnie zakończonym, debiutanckim sezonie.

 

– Dziękujemy trenerowi Mateuszowi Mielnikowi za ogromny wkład w rozwój sportowy i organizacyjny klubu. Życzymy powodzenia w kolejnym etapie zawodowej, trenerskiej ścieżki. Do zobaczenia w największych, siatkarskich arenach Polski! – dodał prezes Ślepska Malow Suwałki Wojciech Winnik.

RM, slepsksuwalki.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze