Radomiak Radom zdeklasował Miedź Legnica w hicie Fortuna 1 Ligi

Piłkarze Radomiaka zrewanżowali się za porażkę w Legnicy.

W hicie 33. kolejki Fortuna 1 Ligi Radomiak Radom pewnie wygrał na własnym stadionie z Miedzią Legnica 3:0 (1:0). Tym samym piłkarze Dariusza Banasika skutecznie zrewanżowali się za porażkę 1:3 w Legnicy. Oba kluby już wcześniej zapewniły sobie grę w play-offach o PKO BP Ekstraklasę.

Od początku spotkania inicjatywę przejęli piłkarze Radomiaka, którzy słyną z dobrej gry na własnym stadionie. Mimo olbrzymiej przewagi , przez długi czas nie potrafili skutecznie zagrozić bramce Miedzi Legnica. Pierwszą wyśmienitą okazję mieli dopiero w 43 minucie. Uderzenie z rzutu wolnego Damiana Nowaka wylądowało na poprzeczce. Chwilę później zawodnicy Banasika dopięli jednak swego. Wynik spotkania otworzył Rafał Makowski, który po sezonie przeniesie się za darmo do Śląska Wrocław. Był to pierwszy celny strzał radomian w meczu.

Dziesięć minut po zmianie stron na tablicy świetlnej widniał wynik 2:0. Gola bezpośrednio z rzutu wolnego strzelił Dawid Abramowicz. Przy bramce nie popisał się golkiper gości Łukasz Załuska, który źle ocenił lot piłki. Zawodnicy Radomiaka złapali wiatr w żagle, bo po godzinie gry prowadzili trzema bramkami. Kapitalną asystą przy czternastym golu w sezonie Patryka Mikity popisał się Nowak. Pięć minut później blisko drugiego trafienia w spotkaniu był jeszcze Makowski, ale jego strzał wylądował na słupku Miedzi.

Ostatecznie gospodarze zwyciężyli u siebie 3:0 – tym samym rewanżując się za porażkę 1:3 w Legnicy. Z 57 punktami zajmują czwartą lokatę w Fortuna 1 Lidze. Tuż za nimi plasują się zawodnicy Ireneusza Kościelniaka. Oba zespoły już wcześniej były pewne gry w play-offach.

Radomiak Radom – Miedź Legnica 3:0 (1:0)
Bramki: Rafał Makowski (44’), Dawid Abramowicz (54’), Patryk Mikita (62’)

Radomiak Radom: Cezary Miszta - Damian Jakubik, Maciej Świdzikowski (87' Kacper Pietrzyk), Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz - Leândro (80' Adam Banasiak), Mateusz Lewandowski (74' Jakub Nowakowski), Mateusz Michalski, Rafał Makowski, Patryk Mikita - Damian Nowak

Miedź Legnica: Łukasz Załuska - Paweł Zieliński, Božo Musa, Nemanja Mijušković (46' Grzegorz Bartczak), Artur Pikk - Maciej Śliwa, Omar Santana, Josip Šoljić (46' Marcin Pietrowski), Marquitos, Joan Román - Kacper Kostorz (74' Patryk Makuch)

Żółte kartki: Mikita, Makowski – Soljic, Marquitos, Santana Cabrera

Sędzia: Tomasz Wajda