Kamp Siatkarskich Ośrodków Szkolnych i Turniej Nadziei Olimpijskich

Siatkówka
Kamp Siatkarskich Ośrodków Szkolnych i Turniej Nadziei Olimpijskich
fot. PAP
Kamp Siatkarskich Ośrodków Szkolnych i Turniej Nadziei Olimpijskich

W Policach trwa kamp Siatkarskich Ośrodków Szkolnych dla dziewcząt z rocznika 2008, który w najbliższy weekend zwieńczony zostanie Turniejem Nadziei Olimpijskich. Patronem Turnieju TNO jest Sponsor Główny Polskiej Siatkówki – firma ORLEN.

W zajęciach w ramach kampu bierze udział trzydzieści dziewcząt z całego kraju, na co dzień szkolonych w ramach Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. – To najmłodsza grupa wiekowa wybrana na kamp. Dotychczas kampy były wspólne dla wszystkich roczników, ale ze względu na bezpieczeństwo związane z pandemią koronawirusa w tym roku kampy odbywają się w trzech miejscach. W Policach właśnie dla dziewcząt najmłodszego rocznika, w Twardogórze dla dziewczyn z roczników 2007 i 2008 oraz w Kielnarowej, gdzie są chłopcy – wyjaśnia Marek Kwieciński, koordynator regionalny Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

 

Zobacz także: Słynny irański sędzia jednak pojedzie na igrzyska! FIVB wydała decyzję


Kamp zwieńczy rozpoczynający się w piątek Turniej Nadziei Olimpijskich. Grupa podzielna zostanie na cztery zespoły, w miarę możliwości pod względem terytorialnym. Rywalizacja odbywać się będzie w czteroosobowych składach. – To naturalne, bowiem w tym wieku sporadycznie gra się w zestawieniach szóstkowych. Staramy się w ten sposób zawodniczkom ułatwić granie, a także umożliwić zaprezentowanie swoich umiejętności, a przede wszystkim zapewnić komfort zdrowej rywalizacji – dodaje Marek Kwieciński.

Mecze rozgrywane będą systemem, każdy z każdym.


Początek Turnieju Nadziei Olimpijskich dziewcząt z rocznika 2008 w piątek 24 lipca, koniec w niedzielę 26 lipca.

Sponsorem Turnieju Nadziei Olimpijskich jest PKN ORLEN S.A.

Informacja Prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze