Zamienił PlusLigę na Bundesligę! Nicolas Marechal ma nowy klub

Nicolas Marechal zamienił Asseco Resovię Rzeszów na VfB Friedrichshafen.

Nicolas Marechal został zawodnikiem VfB Friedrichshafen. Francuz podpisał z niemieckim klubem roczny kontrakt. Do Bundesligi przeniósł się z Asseco Resovii Rzeszów.

Poprzedni sezon nie był najlepszy w wykonaniu Marechala. Jego Asseco Resovia prezentowała się zdecydowanie poniżej oczekiwań i zajęła 13. miejsce w przedwcześnie zakończonym przez koronawirusa sezonie PlusLigi. W 24 spotkaniach Francuz zdobył łącznie 213 punktów, z czego 20 zagrywką, 180 atakiem i 13 blokiem.

Wiadomo, że w nadchodzącym sezonie nie zobaczymy 33-letniego siatkarza w PlusLidze. Będzie on reprezentował barwy klubu z Friedrichshafen, czyli trzeciej ekipy poprzedniej edycji rozgrywek. Jak powiedział szkoleniowiec zespołu Michael Warm jego doświadczenie ma pomóc w grze młodym zawodnikom.

Marechal nie jest jedynym siatkarzem, który przeniósł się do niemieckiej drużyny. Za rozegranie będzie odpowiadał w niej Dejan Vincic, czyli były zawodnik Cerradu Enea Czarni Radom.

VfB Friedrichshafen to utytułowany klub. Ma na koncie siedem mistrzostw, dziewięć wicemistrzostw i cztery brązowe medale mistrzostw Niemiec. Aż szesnastokrotnie triumfował w krajowym pucharze. W 2007 roku zwyciężył również w Lidze Mistrzów.

Sezon Bundesligi ma rozpocząć się 17 października.