McKenzie Moore w Anwilu Włocławek! Klub kończy budowę składu

Koszykówka
McKenzie Moore w Anwilu Włocławek! Klub kończy budowę składu
Cyfrasport

Amerykanin McKenzie Moore nowm zawodnikiem Anwilu Włocławek. Trzecia drużyna ostatniego sezonu Energa Basket Ligi kończy budowę zespołu. Do zamknięcia składu na sezon 2020/2021 brakuje im jeszcze jednego zawodnika.

Moore reprezentował w przeszłości barwy Anwilu. Były trener włocławian, Igor Milicić zdecydował się zakontraktować go na sezon 2019/2020. Niestety Amerykanin szybko nabawił się kontuzji, a następnie rozwój pandemii koronawirusa i przedwczesne zakończenie rozgrywek spowodował, że dla Anwilu rozegrał tylko trzy spotkania. W tym tylko jedno w Energa Basket Lidze przeciwko Treflowi Sopot, gdzie w ciągu 24 min na parkiecie zdobył 16 pkt (6/9 z gry), 5 zbiórek, 2 asysty i 2 faule.


McKenzie Moore jest wszechstronnym zawodnikiem, który może z powodzeniem występować na pozycjach 1-3, co potwierdzał w innych klubach. Szczególnie podczas występów w lidze greckiej, gdzie reprezentując GS Lavrio w sezonie 2017/2018 zdobywał średnio świetne 17,1 punktu, 5,9 zbiórki i 4,9 asysty, trafiając na koniec rozgrywek do "piątki" sezonu.

Zobacz także: Drugi Amerykanin w Treflu Sopot. Skład na nowy sezon zamknięty


Amerykanin jest jednym z ostatnich transferów Anwilu Włocławek przed startem Energa Basket Ligi. Brązowemu medaliście poprzednich rozgrywek brakuje do zamknięcia składu tylko jednego zawodnika na pozycji niskiego skrzydłowego.


Anwil Włocławek sezon 2020/2021 (stan na 22.07.2020): McKenzie Moore, Tre Bussey, Przemysław Zamojski, Andrzej Pluta junior, Deishuan Booker, Adrian Bogucki, Krzysztof Sulima, Ivica Radić i Walerij Lichodiej.

pez
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie