Ekstraklasa piłkarek ręcznych: Kinga Jakubowska straci początek sezonu

Piłka ręczna
Ekstraklasa piłkarek ręcznych: Kinga Jakubowska straci początek sezonu
fot. PAP
Kinga Jakubowska trzy i pół miesiąca przeszła operację ręki.

Rozgrywająca KPR Gminy Kobierzyce Kinga Jakubowska nie zdąży wrócić do zdrowia przed startem nowego sezonu ekstraklasy piłkarek ręcznych. - Trenuję już z zespołem, ale nie mogę jeszcze rzucać i grać w kontakcie, aby nie nabawić się jakiegoś urazu – powiedziała.

Piłkarki ręczne z Kobierzyc wznowiły już przedsezonowe treningi i Jakubowska jest wśród ćwiczących, ale to jeszcze nie oznacza, że wróciła w pełni do zdrowia.

 

- Aktualnie jestem trzy i pół miesiąca po operacji ręki i wygląda to dobrze. Trenuję z drużyną, mogę podawać piłkę, ale nie mogę jeszcze rzucać. Można powiedzieć, że na razie pogrywam jedynie w piłkę ręczną. Cały czas się rehabilituję, ale wszystko idzie w dobra stronę – powiedziała.

 

MŚ piłkarzy ręcznych: Polska w czwartym koszyku przed losowaniem

 

Poprzednie rozgrywki należały do młodej rozgrywającej zespołu z Kobierzyc, która była królową strzelczyń, ale także została uznana za najlepszą zawodniczką sezonu i najlepszą boczną rozgrywającą. Po zakończeniu ligi Jakubowska musiała jednak poddać się operacji kontuzjowanej ręki.

 

- Nie da się przewidzieć, kiedy dokładnie zacznę ćwiczyć na sto procent. Niedługo mam konsultację u lekarza i może wtedy będę wiedzieć coś więcej. Na pewno jednak przynajmniej z miesiąc będę musiała ćwiczyć bez kontaktu. Chodzi o to, aby ktoś mnie nie pociągnął za rękę, aby nie nabawić się jakiegoś urazu – wyjaśniła.

 

Brązowe medalistki ostatniego sezonu przebywają obecnie na zgrupowaniu w Wągrowcu. Jakubowska przyznała, że ze względu na rehabilitację obóz dla niej wygląda trochę inaczej, ale także jest inny ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa.

 

- Musimy trzymać się rygorów, dezynfekować sprzęt przed użyciem, a także chodzić w maseczkach, gdzie jest to wymagane. Na szczęście w Wągrowcu wszystko mamy praktycznie w jednym miejscu i nigdzie nie musimy wychodzić i się przemieszczać. Wiem, że przed startem ligi wszystkie będziemy przebadane na obecność koronawirusa – dodała.

 

Początek nowego sezonu został zaplanowany na 9 września. Podobnie jak w poprzednich rozgrywkach o mistrzostwo będzie walczyć osiem zespołów, które będą miały do rozegrania po 28 meczów w czterech seriach.

 

- Na pewno w pierwszych meczach nie będę mogła zagrać. Nie mogę się spieszyć z powrotem, bo to może oznaczać komplikacje. Lepiej wrócić do gry tydzień czy nawet dwa później, ale być gotowym na sto procent do walki – podsumowała Jakubowska.

PN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie