Krzysztof Lijewski przedłużył kontrakt z PGE Kielce

Piłka ręczna
Krzysztof Lijewski przedłużył kontrakt z PGE Kielce
fot. Cyfrasport
Krzysztof Lijewski przedłużył o cztery lata kontrakt z PGE Kielce.

Krzysztof Lijewski przedłużył o cztery lata kontrakt z mistrzem Polski piłkarzy ręcznych PGE Kielce. W najbliższym sezonie były reprezentant kraju będzie grającym trenerem, a później skupi się wyłącznie na pracy szkoleniowej.

"Myślę, że chciałbym jeszcze częściowo być na parkiecie, walczyć i wygrywać z kolegami w aktywny sposób. Wiem natomiast, że czas leci nieubłaganie i prędzej czy później karierę sportową skończę. Mam nadzieję, że proces przechodzenia z kariery zawodniczej na ławkę trenerską przejdzie w moim przypadku troszeczkę płynniej niż może się wydawać" – powiedział Lijewski cytowany na oficjalnej stronie internetowej kieleckiego klubu.

 

Piłkarze ręczni PGE Kielce poznali rywali w Lidze Mistrzów

 

Popularny Lijek w sezonie 2020/21 będzie grającym asystentem Tałanta Dujszebajewa, a w kolejnych trzech latach skupi się już wyłącznie na pracy szkoleniowej. Zadowolenia z podpisania nowej umowy z 37-letnim szczypiornistą nie ukrywał Bertus Servaas.

 

"Krzysztof Lijewski to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników naszej drużyny, który stanowi jego wielką wartość. Ma niesamowitą wiedzę o piłce ręcznej, a przez lata oddał temu klubowi całe swoje serce. To wspaniałe, jakim lojalnym jest człowiekiem i jestem szczęśliwy, że w najbliższym sezonie wciąż będzie wspierał kolegów na parkiecie, a jednocześnie uczył się trenerskiego fachu pod okiem Tałanta Dujszebajewa. Takie połączenie przyniesie wiele korzyści zarówno samemu 'Lijkowi', jak i całego zespołowi" – podkreślił prezes PGE Kielce.

 

Lijewski jest wychowankiem Ostrovii Ostrów Wlkp. Później reprezentował barwy Śląska Wrocław, HSV Hamburg i Rhein-Neckar Loewen. Zawodnikiem kieleckiej drużyny jest od sezonu 2012/13. Z zespołem z Kielc ośmiokrotnie zdobywał mistrzostwo Polski i siedem razy Puchar Polski, w 2016 roku wraz z zespołem wygrał Ligę Mistrzów, a w latach 2013 i 2015 zajął trzecie miejsce w tych prestiżowych rozgrywkach.

 

W reprezentacji Polski grał w latach 2003-17 Trzykrotnie stał na podium mistrzostw świata (2007 – srebro, 2009 i 2015 brąz). Wystąpił dwukrotnie na igrzyskach olimpijskich: w Pekinie (2008), gdzie polscy szczypiorniści zajęli piąte miejsce i osiem lat później w Rio de Janeiro, gdzie biało-czerwoni uplasowali się na czwartym miejscu.

 

Drużyna PGE Kielce rozpocznie przygotowania do nowego sezonu w czwartek. Pierwszy trening zespołu odbędzie się o godz. 17 w kieleckiej Hali Legionów.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze