PES 2021: Znamy datę premiery. Nietypowa edycja gry (WIDEO)

E-sport
PES 2021: Znamy datę premiery. Nietypowa edycja gry (WIDEO)
fot. Twitter.com/officialpes
PES 2021 będzie dostępny od 15 września.

Konami przerwało milczenie, podając informację, na którą wielu graczów czekało. Pro Evolution Soccer 2021 ujrzy światło dzienne 15 września. Gra będzie dostępna na Playstation 4, Xbox One oraz w wersji na komputery (PC). Co ciekawe gra nie zostanie wydana fizycznie, a będzie jedynie uaktualnieniem do edycji z 2020 roku.

Kiedy premiera?

Wiemy już, że najnowszy PES będzie dostępny od 15 września. To nieco później niż zwykle, jednak produkt od Konami podobnie jak FIFA będzie opóźniony o kilka tygodni z powodu pandemii koronawirusa. Tym razem gra będzie dostępna wyłącznie w formie aktualizacji. Składa się na to kilka czynników, które są dobrym prognostykiem na następne edycje.

Wygląda na to, że Konami zdaje sobie sprawę, że pod koniec roku na rynek trafią dwie nowe konsole spod szyldów Playstation i Xbox. Być może dlatego we wrześniu PES będzie jedynie uaktualnieniem, natomiast pod koniec roku wyjdzie jako pełnoprawna edycja na konsole nowej generacji. Kolejna edycja Pro Evolution Soccer ma zmienić silnik gry na Unreal Engine 4, który zapewni grze więcej możliwości.

Kto na okładce PES 2021?

Na okładce gry pojawi się Lionel Messi. Nie jest to zaskoczenie, ponieważ PES od kilku lat prowadzi ścisłą współpracę z Barceloną. Oczywiście okładki mogą być inne, ponieważ gra będzie dostępna w kilku wersjach dedykowanym partnerskim klubom. W ten sposób kibice Arsenalu, Juventusu, Barcelony, Manchesteru United Bayernu Monachium będą mogli nabyć wersje pudełkową (w środku będzie kod do pobrania uaktualnienia) ze swoimi ulubieńcami.
Cena lekkim zaskoczeniem

Małą tajemnicą jest cena uaktualnienia. Konami nie uruchomiło jeszcze przedsprzedaży gry, jednak na wielu stronach sklepów internetowych uaktualnienie w wersji pudełkowej jest dostępne w cenie 149 zł. To sporo biorąc pod uwagę, że to jedynie aktualizacja poprzedniej edycji. Warto zaznaczyć, że za PES 2020 trzeba zapłacić około 109 zł. Jeśli ktoś, więc nie posiada wydania z 2020 roku, będzie musiał wydać tyle samo, co za nową FIFA 21.

Gra będzie wyjątkowym wydaniem również z innego powodu. PES obchodzi swoje 25-lecie i właśnie z tej okazji będzie można rozegrać kilka klasycznych meczów, o czym świadczy trailer. Gracz będzie mógł się wcielić w Manchester United z 1998 roku, Arsenal z 2002, czy Barcelonę z sezonu 2005/06, kiedy to debiutował Messi. Do gry będzie dodany także legendarny stadion Wembley.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze