Polska - Niemcy. Relacja i wynik na żywo z drugiego meczu towarzyskiego

Reprezentacja Polski siatkarzy zmierzy się z Niemcami w drugim meczu towarzyskim rozegranym w Zielonej Górze. W środę Polacy wygrali z zachodnimi sąsiadami po zaciętym, pięciosetowym boju. Relacja i wynik na żywo z meczu Polska - Niemcy od 18:00.

W piątek 24 lipca Polacy mieli rozpoczynać walkę o olimpijskie medale, ale pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany całego sportowego świata. Małą rekompensatą za brak sezonu reprezentacyjnego z prawdziwego zdarzenia są mecze towarzyskie naszych siatkarzy. Pierwszymi rywalami naszej kadry są Niemcy.

W środę podopieczni Vitala Heynena rozpoczęli spotkanie w dość eksperymentalnym składzie. Efektem były dość gładko przegrane dwa pierwsze sety. W kolejnych partiach do boju posłani zostali już m. in. Bartosz Bednorz czy Wilfredo Leon, którzy odmienili losy rywalizacji. Wygraliśmy z Niemcami 3:2.

Pod wrażeniem poziomu pierwszego meczu reprezentacji rozegranego po pandemicznej przerwie byli wszyscy eksperci. Łącznie z komentującym to spotkanie Tomaszem Swędrowskim. - To był naprawdę dobry mecz. Byliśmy zaskoczeni, że zawodnicy tak dobrze prezentowali się po przerwie. Niemcy zaskoczyli w pierwszych dwóch setach. Potem to się zmieniło na naszą korzyść. Oby ten sezon trwał i nic już go nie przerwało - podkreślił.

W drużynie gości w towarzyskich meczach brakuje rozgrywającego Lukasa Kampy, który na co dzień gra w Jastrzębskim Węglu i przechodzi aktualnie rehabilitację po operacji barku. W polskim zespole urazy wykluczyły Mateusza Bieńka, który jest po zabiegu operacyjnym kolana oraz Jakuba Kochanowskiego narzekającego na bóle barku. Ich miejsce zajęli Norbert Huber i Jan Nowakowski. Heynen przed pierwszym meczem odesłał na trybuny Marcina Komendę, Michała Kubiaka, Artura Szalpuka, Aleksandra Śliwkę i Dawida Konarskiego. Cała piątka ma wystąpić w czwartkowym spotkaniu.

Mecz ponownie odbędzie się bez udziału publiczności. Zapraszamy jednak telewizory, gdzie od 17:00 będzie można obejrzeć przedmeczowe studio. Początek spotkania o 18:00 w Polsacie Sport.

Relacja i wynik na żywo z meczu Polska - Niemcy od 18:00 na Polsatsport.pl.