Jordi Cruyff bez pracy. Nie zdążył poprowadzić reprezentacji Ekwadoru

Piłka nożna
Jordi Cruyff bez pracy. Nie zdążył poprowadzić reprezentacji Ekwadoru
fot. PAP/EPA
Jordi Cruyff nie zdążył zadebiutować w roli selekcjonera piłkarzy reprezentacji Ekwadoru

Jordi Cruyff zrezygnował z funkcji selekcjonera piłkarzy reprezentacji Ekwadoru. Pracę w tej roli rozpoczął w styczniu, ale nie poprowadził tej drużyny narodowej w żadnym meczu. Tamtejsza federacja potwierdziła, że przyjęła dymisję 46-letniego szkoleniowca.

- Trener drużyny narodowej powiadomił o rezygnacji prezesa federacji. Wszystkie zapisy kontraktowe będą spełnione, w tym te mówiące o odszkodowaniu w przypadku jednostronnego zerwania umowy przez selekcjonera - napisano w komunikacie.

 

 

Cruyff nie pojawił się w Ekwadorze od marca, kiedy zaczęły obowiązywać obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Pierwszy po przerwie mecz zespół ma rozegrać za niecały kwartał z Argentyną.

 

ZOBACZ TAKŻE: Juventus przegrał z Udinese. Koronacja odłożona w czasie

 

Cruyff jako piłkarz występował m.in. w Barcelonie, Manchesterze United, Alaves i Espanyolu Barcelona. Ma również na koncie dziewięć występów w reprezentacji Holandii. Jako trener pracował w Maccabi Tel Awiw oraz w chińskim Chongqing Lifan.

 

Jego słynny ojciec Johan, uznawany za jednego z najlepszych piłkarzy w historii, zmarł w marcu 2016 roku na raka płuc w wieku 68 lat.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie