Turniej WTA w Palermo: Chcą, by Simona Halep była zwolniona z kwarantanny

Tenis
Turniej WTA w Palermo: Chcą, by Simona Halep była zwolniona z kwarantanny
fot. PAP
Turniej WTA w Palermo: Chcą, by Simona Halep była zwolniona z kwarantanny.

Organizatorzy turnieju WTA w Palermo, pierwszego po przymusowej przerwie spowodowanej koronawirusem, zwrócili się z prośbą do ministra zdrowia, by zrobił wyjątek i doprowadził do zwolnienia z obowiązkowej kwarantanny wiceliderkę rankingu tenisistek Simonę Halep.

W oficjalnym piśmie do Roberto Speranzy nie pada jednak nazwisko Halep, a wniosek dotyczy osób przybywających na Sycylię z Rumunii, gdzie okres pandemii spędza utytułowana zawodniczka z Konstancy.

 

- Chcemy, by z obowiązku kwarantanny zostały zwolnione zawodniczki i towarzyszące im osoby, które przyjadą do Włoch na nasz turniej - oświadczył dyrektor imprezy Oliviero Palma.

 

Zobacz także: Iga Świątek znów wygrała. Polka pokonała w Pradze 18. rakietę świata

 

Wcześniej w piątek włoski minister zdrowia poinformował o podpisaniu rozporządzenia, które nakłada obowiązek kwarantanny na wszystkich przyjeżdżający do Italii, a przebywających w ciągu ostatnich 14 dni w Rumunii lub Bułgarii.

 

- Ten ruch to kara dla zawodniczki tej klasy co Halep, triumfatorki Wimbledonu i wiceliderki światowego rankingu. To praktycznie uniemożliwiłoby jej udział w turnieju w Palermo - podkreślił Palma i dodał, że protokół medyczny przyjęty przez WTA jest wystarczająco surowy, aby zapewnić bezpieczeństwo i zdrowie uczestników imprezy i wszystkich osób zaangażowanych w jej przeprowadzenie.

 

Pierwszy po ponadczteromiesięcznej przerwie turniej pod egidą WTA ma się oficjalnie rozpocząć 3 sierpnia. Dwa dni wcześniej ruszą kwalifikacje.

AgB, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze